PÖFF '15

by joh-adojaan | created - 07 Nov 2015 | updated - 29 Nov 2015 | Public
 Refine See titles to watch instantly, titles you haven't rated, etc
  • Instant Watch Options
  • Genres
  • Movies or TV
  • IMDb Rating
  • In Theaters
  • On TV
  • Release Year
  • KeywordsIMDb user rating (average) to
Number of votes to »
ResetReset
Release year or range to »
1. Song of Songs (2015)

75 min | Drama, Romance

1905. A Jewish Shtetl. Shimek and Buzya are two 10 year olds. Of course, she is a princess and he is aprince. They live in the same yard, in neighboring palaces. What Buzya really means to ... See full summary »

Director: Eva Neymann | Stars: Karen Badalov, Vitalina Bibliv, Mikhail Bogdasarov, Yevheniy Kogan

Votes: 68

On aasta 1905 ja ühes Venemaa juudi külas (jidiši k shtetl) elavad kaks 10-aastast last, Shimek ja Buzya, kes on teineteisesse armunud. Kasvades suuremaks, lahkub noormeheks sirgunud Shimek isakodust ja unustab peagi oma lapsepõlvearmastuse Buzya. Aasta pärast pöördub noormees kodukülla tagasi ja armub neidu taas. Kuid kaunitariks kasvanud Buzya on oma südame kinkinud juba teisele. Kas Shimekil on veel lootust tüdruku südame tagasivõitmiseks?

2012. a PÖFFil filmiga "Torniga maja" grand prix' võitnud Saksamaal elav Ukraina režissöör Eva Neymann ei ole ka oma kolmanda mängufilmiga allahindlust teinud. Üheks filmi võtmesõnaks on kindlasti ilu ja kaadrikompositsioon; kogu teose visuaalesteetika on ääretult lummav ja meenutab sajandivanuseid koloreeritud fotosid.

Odessas ja selle ümbruses ümbruses filmitud "Laulude laulu" aluseks on Neymanni lapsepõlvelektüüri kuulunud kuulsa jidiši kirjaniku Sholem Aleichmani romaan, kuid filmis on kasutatud elemente ka tema teistest kirjatöödest ning komponeeritud kõik mõjusaks tervikuks. Muide, Aleichmani jutustuste alusel on valminud ka muusikal "Viiuldaja katusel" ning filmi muusikalise osa loojad on samuti juudi päritolu.

Teos pälvis tänavusel Karlovy Vary filmifestivalil žürii eripreemia.

2. The Brand New Testament (2015)

Not Rated | 114 min | Comedy, Fantasy

70 Metascore

Did you know that God is alive and lives in Brussels with his daughter?

Director: Jaco Van Dormael | Stars: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens

Votes: 25,715 | Gross: $0.09M

Uskumatu, kuid tõsi: Jumal on tõepoolest olemas ning elab oma allaheitliku naise ja 10-aastase tütrega Brüsselis. Eeskujulikust musterabikaasast ja –isast (Benoît Poelvoorde) on asi kaugel: näib, nagu oleks Jumal loonud maailma selleks, et inimestele, sh omaenda naisele ja tütrele võimalikult palju närvidele käia ning neid igal võimalusel kiusata. Reaalsust suunab Jumal oma ajast ja arust arvutiga. Ühel päeval saab tütrel aga Jumala kapriisidest kõrini ja ta edastab sellesama arvuti abil kõigile inimestele nende surmakuupäeva. Et maailma natukenegi paremaks muuta, suundub tüdruk Brüsseli tänavaile, et kirjutada uhiuus testament ja otsida üles omaenda kuus apostlit. Poleks üllatav, kui religioossemates riikides keelataks Jaco von Dormaeli ("Mr. Nobody") usku teotav ja suisa naeruvääristav must komöödia, kus vaba tahe on vastandatud saatusega, üleüldse ära. Tavapärases headuses veterannäitlejate (Benoît Poelvoorde, Yolande Moreau, Catherine Deneuve) kõrval teeb selles julges ja fantaasiaküllases satiiris suurepärase rolli ka hakkajat pisitütart kehastav Pili Groyne. Belgia esitas poliitiliselt mittekorrektse "Uhiuue testamendi" oma kandidaadiks parima võõrkeelse filmi kategoorias järgmistel Oscarite jagamisel.

3. Paths of the Soul (2015)

Not Rated | 115 min | Drama

90 Metascore

A group of Tibetans make a 1200 kilometer pilgrimage to Lasa.

Director: Yang Zhang | Stars: Tsring Chodron, Tsewang Dolkar, Jiangcuo Seba, Pei Yang

Votes: 632 | Gross: $0.03M

Maailma kinoajaloost võib leida hulganisti näiteid road-movie tüüpi filmidest, aga sellist filmi nagu "Hingerajad" nende seast vaevalt leiab.

Siin on tegu millegi täiesti teistsuguse ja erakordsega. See film portreteerib rühma tavalisi tiibetlasi, kes on võtnud ette ligi 2000-kilomeetrise palverännaku Tiibeti pühasse keskusse Lhasasse. Me saame heita pilgu pühendunud budistide ellu, kelle sihikindlus ja usk innustavad vaatajat mõtisklema elu suuremate ja väiksemate teemade üle, puudutamata seejuures kordagi valusaid küsimusi piirkonna ajaloo kohta.

Režissöör Zhang Yang on filmi žanripiire hägustanud: see on üles võetud dokumentaalfilmi võtmes, kuid siiski mitte päris puhtal kujul, kuivõrd portreteeritavad mängivad iseennast seda teekonda läbimas. Film, mis mõjub omamoodi meditatsioonina ja näitab, kuidas selle tegelasi ei kohuta ähvardavalt mööduvad veokid, jäised tuuleiilid, mäed, kuristikud ega muud raskused, sündis täiesti ilma stsenaariumita ja võtteperiood kestis terve aasta.

4. Our Little Sister (2015)

PG | 127 min | Drama, Family

75 Metascore

A story that revolves around three sisters who live in their grandmother's home and the arrival of their thirteen-year-old half sister.

Director: Hirokazu Koreeda | Stars: Haruka Ayase, Masami Nagasawa, Kaho, Suzu Hirose

Votes: 9,648 | Gross: $0.46M

Kolm 20ndates eluaastates õde sõidavad isa matustele, kus kohtuvad oma 15-aastase poolõega ja kutsuvad ta enda juurde elama. Noored naised peavad oma elu korraldamise kõrval hakkama saama ka teismeliseeast välja murdva neiu kasvatamisega. Lahendada tuleb ka meeste küsimus, mille kohal kummitab pidevalt kadunud isa lahutuse traagika. Kas helged lapsepõlvemälestused suudavad leevendada vanemate lahutusega kaasnenud kaotusevalu? Kes on süüdi pere lagunemises ja kas noorem õde saab end kunagi tunda täieõigusliku pereliikmena? Kore-eda annab vaatajale aega tegelaste ellu sisse elada; karakterid joonistuvad selgelt välja ja lugu kulgeb rahulikus, tasakaalukas tempos - sellles on oma roll pildi poeesial ja jaapani kino esteetikal. Õekeste maailm on vägivallavaba, ainukeseks mobiilseks elemendiks läbi stseenide tuhisev rong, mis sümboliseerib *beep* muutuvat ja möödapääsmatut.

5. Trumbo (2015)

R | 124 min | Biography, Drama

60 Metascore

In 1947, Dalton Trumbo was Hollywood's top screenwriter, until he and other artists were jailed and blacklisted for their political beliefs.

Director: Jay Roach | Stars: Bryan Cranston, Diane Lane, Helen Mirren, Louis C.K.

Votes: 68,638 | Gross: $7.86M

Selle mehe loo muudab keskmisest kaasahaaravamaks aga asjaolu, et suurema osa sellest filmiklassika nimistust kirjutas Trumbo aastatel, mil ta kuulus Hollywoodi kuulsasse "musta nimekirja", kuhu teda oli tema vaadete eest lennutanud senaator McCarthy poolt kommunistide küttimiseks loodud komisjon. Nii mõnegi mehe oleks taoline ülekohus võinud lõplikult murda, kuid Trumbo näol polnud tegu allaandjaga. Hoopis vastupidi – ta otsustas koos mõttekaaslastega astuda Hollywoodi süsteemi vastu seestpoolt ja lõi stsenaariumite kirjutamise "musta turu", kus pakkus oma teenuseid stuudiotele anonüümselt ja väiksema honorari eest. Nii suutis mees filmiäris edukalt edasi tegutseda ja vähe sellest: ta võitis anonüümselt lausa kaks parima stsenaariumi Oscarit!

6. The Last Summer of the Rich (2014)

Drama

Vienna's high society parties with sex, drugs, alcohol and young models. Hanna von Stezewitz stands in the center of it all. She's young, attractive and rich, head of a corporate group and one of Vienna's most important financers.

Director: Peter Kern | Stars: Amira Casar, Nicole Gerdon, Winfried Glatzeder, Margarete Tiesel

Votes: 29

Kui sul pole midagi või on natuke, on alati, mille poole püüelda. See annab elule eesmärgi, ehkki see võib olla päris frustreeriv. Kui sa aga saad kõik, mida ja keda tahad, siis võib tekkida palju suurem frustratsioon.

Hanna von Stezewitzi (Amira Casar) just see vaevabki. Tal on kõik olemas, miski ei tekita temas enam tugevaid tundeid, kuigi ta seda väga tahaks. Ta peab pidusid ja skandaale, otsib erutust fetišiklubides ja kasutab räigelt ära oma mõjuvõimu, kuid ikka ei miskit. Midagi ei juhtu ka siis, kui ta oma alluvaid alandab või noore tüdruku vägistab. Üksnes vanaisa, kes ajas oma hiiglasliku varanduse kokku natsidega sahkerdades, ärritab Hannat kergelt. Alles siis, kui ta kohtab võrgutavat nunna, hakkab tema hinges midagi värelema. Teadsid ju biitlidki, et vaja on vaid armastust. Kuid paraku ei saa õnn kaua kesta.

See on veidi üle vindi vaatamine, mis vahel ärritab ja vahel ajab naerma, siin on põnevust ja satiiri. Sobilik inimesele, kes otsib kinost pikantsemaid palu, näiteks lesbiseksi. Lavastaja Peter Kern, kes tuli kapist välja juba enne, kui see sai moeasjaks, on homosid ja geiõigusi käsitlenud teisteski oma töödes. Ta on ise enda kohta öelnud, et on loovestja, kes rebib oma südame seest, et tuua vaatajateni see, kuidas teda on selles maailmas taga kiusatud.

"Rikaste viimane suvi" jäi legendaarse austria näitleja ja lavastaja Peter Kerni viimaseks, 27. täispikaks filmilavastuseks.

7. Labyrinth of Lies (2014)

R | 124 min | Drama, History

62 Metascore

A story that exposes the conspiracy of prominent German institutions and government branches to cover up the crimes of Nazis during World War II.

Director: Giulio Ricciarelli | Stars: André Szymanski, Alexander Fehling, Friederike Becht, Johannes Krisch

Votes: 10,386 | Gross: $0.79M

Giulio Ricciarelli väntas oma mängufilmi tegelike sündmuste põhjal: selle aluseks on uurimine, mis viis 1960-ndatel Auschwitzi protsessideni ja arvukate natsikurjategijate süüdimõistmiseni.

Saksamaa tume minevik pakub jätkuvalt filmidele ainest, aga seda hallikasvalget kirmet, mis kattis ühiskonda 1950-ndatel, mil keegi ei soovinud tagasi vaadata ja eratarbimine oli aja nõue, pole sellisel kujul varem ekraanil näidatud. Selles kopitanud õhkkonnas astub üles noor prokurör Johann Radmann: ta leiab dokumendid, mis süüdistavad SS-käsilasi. Kuid mitte ainult mineviku õudused ei vii Johanni kokkukukkumise äärele: tema uurimistegevusse suhtutakse vaenulikult, seda ka oma ametkonnas. Läbi vaikimise, valede ja süü labürindi on peaaegu võimatu teed leida.

Film koondab mitme prokuröri töö põnevalt ühte tegelasse ja näitab, kui vaevaline oli purustada vaikimise müüri. Alexander Fehling oli juba enne seda rolli end tõestanud kui andekas juhtivnäitleja, kuid tema karisma selles filmis peaks küll rahvusvahelist karjääri lausa murranguliselt edendama. Filmis teeb oma viimase rolli – intellektuaalse isakuju Fritz Bauerina – 2014. a manalateele läinud legendaarne näitleja Gert Voss.

8. Corpse Collector (2015)

114 min | Drama

A poor and handsome Bulgarian falls for women who only exploit him. Itso, about 35, drives a special ambulance called a 'corpse-van'. His job is to pick up the bodies of the recently ... See full summary »

Director: Dimitar Dimitrov | Stars: Victor Andonov, Mihail Bilalov, Teodora Duhovnikova, Lydia Indjova

Votes: 234

Itzo on ausameelne keskealine bulgaarlane, kes teenib elatist laibakorjajana – ametimehena, kes saabub pärast kiirabi ja toimetab laibad surnukuuri. Itzo ja tema mustlasest paarimehe Avera (hüüdnimega Buddy) suhe muutub pingeliseks, kui viimase tütart rünnatakse ja kolleeg palub omakohtu läbiviimiseks Itzo abi. Peagi tutvub peakangelane salapärase Katjaga, kellel on vägivaldne suhe kurikuulsa maffiabossi Roccoga. Buddy üritab sõpra veenda, et too käituks nagu mees ja haaraks ohjad enda kätte. Lisaks peamurdmisele, kuidas päästa Katja ja tema teismeline poeg Rocco küüsist, peab Itzo toime tulema Katja manipuleerimise ja heitliku iseloomuga. Elu sunnib meest leidma kõigele lahendused.

Nauditavalt ülesvõetud filmis on põimitud psühholoogilise draama ja tragikomöödia elemente. Mitmekihiline ja sümbolistlik lugu ei räägi ainult maailma vabastamisest silmanähtavast kurjusest, vaid ka sellest, kuidas vabaneda deemonitest enda sees ja leida armastus. Itzo meeldejäävalt läbitungiv pilk aitab vaatajal näha ka tõsiste asjade, sh armastuse ja surma, naeruväärset külge. "Laibakoguja" pälvis Sofia rahvusvahelisel filmifestivalil eriauhinna „Special Mention“. Film on juba linastunud ka Montreali, Varssavi ja Shanghai filmifestivalidel.

9. Panama (2015)

97 min | Drama, Romance, Thriller

Depicts how digital communication, pornography and vanity obstruct true emotions and love.

Director: Pavle Vuckovic | Stars: Slaven Doslo, Jovana Stojiljkovic, Milos Pjevac, Nebojsa Milovanovic

Votes: 1,238

Noorel arhitektil Jovanil käib sõbraga igakuine võistlus, kumb saavutab kõrgema koondskoori vastassugupoolega eri tüüpi intiimkonakide loomisel. Mida rohkem, seda uhkem. Ka Majat kohates selgitab Jovan, et ei otsi püsisuhet, vaid üksnes meelelahutust, ja kuigi tema tunded tüdruku vastu muutuvad plaanitust tõsisemaks, ei taha mees seda ei endale ega teistele tunnistada.

Selle asemel püüab ta kõiki veenda, et on endiselt vabameelne naistemees, veetes aega teiste neidudega ja korrutades Majale, et neil on avatud suhe ja igaüks võib teha, mis tahab. Ometi muutub ta armukadedaks iga kord, kui näeb Maja sotsiaalmeediakontol videolõike pidudest või tüdrukut kellegi teise seltskonnas, suutmata uskuda, et neiu on talle truu, ega kasutagi pakutud vabadust ära.

Varem lühifilmide eest tunnustatud noore serbia režissööri Pavle Vučkovići debüütfilm on tähelepanelik ja ladus sissevaade moodsasse maailma, kus kardetakse suureks kasvada ja tõsiseltvõetavaid suhteid luua; vahetu suhtluse asemel otsitakse kaaslase kohta tõde sotsiaalmeediapostitustest ja arusaam kirglikust seksist pärineb pornofilmidest.

10. Distractions (2015)

85 min | Comedy

A series of absurd comedy sketches seemingly without a common story.

Director: Aleksi Salmenperä | Stars: Tommi Korpela, Elina Knihtilä, Eero Ritala, Lotta Kaihua

Votes: 635

Kümnest iseseisvast loost koosnev must komöödia paneb proovile vaataja huumorimeele, taluvuspiirid ja hea kasvatuse. Üheski loos ei lähe asjad nii, nagu alguses tundub või plaanitud - kõik on kuidagi nihkes ja elul on segajad peal. Noor abielumees kuuleb uut korterit üle vaadates hääli ja kogeb kinnisvaramaakleri kiusamist. Aadlipere ema unustab surivoodil head kombed. Kuidas kulgeb IT-nohiku kohtumine testosteroonist pulbitseva loodusemehega? Kuidas näevad välja kujuteldava lapsepõlvesõbra matused? Seltskond on sõbra kulul Miamisse lendamas, aga siingi läheb midagi viltu.

Tabusid ja ühiskondlikke konventsioone murdva teeneka Soome filmilavastaja Aleksi Salmenperä ("Mehe töö", "Paha pere") filmi aluseks on samanimeline teatrilavastus, mis etendus 2013. aastal menukalt Helsingi Q-teatteri laval. Musta komöödiat pöörase fantaasia ja süngetooniliste lugudega põimiv "Segaja" jõudis kinolinale seitsme stsenaristi kaasabil. Eeldusel, et vaatajal õnnestub häälestuda filmitegijatega samale lainele, suudab "Segaja" publikut nii üllatada kui ka naerma ajada ning seda ka süngemates stseenides.

Publik näeb filmis peaaaegu kogu Soome näitlejaskonna tippu: Tommi Korpula ("Puhastus"), Laura Birn ("Puhastus"), Eero Ritala ("Armi elab") jpt.

11. Boy 7 (I) (2015)

90 min | Action, Sci-Fi, Thriller

A Dutch teenager is unaware of who or where he is. Police chase him. He gets a notebook describing himself as a student who helped a cute girl hack, gets caught and punished with special training camp. What happened to him then?

Director: Lourens Blok | Stars: Matthijs van de Sande Bakhuyzen, Ella-June Henrard, Tygo Gernandt, Yannick Jozefzoon

Votes: 2,030

Kui Sam ärkab metroošahti rööbastel, ei ole tal aimugi, kuidas ta sinna sai või kes ta on. Paaniliselt püüab ta panna kokku oma identiteedi kilde ja kohtub noore neiuga, kes on samuti mälu kaotanud. Päevik, mis näib olevat tema oma, annab nende mõlema päritolu kohta kaudseid vihjeid. Noored üritavad puslet tükkhaaval kokku panna, kuid satuvad samal ajal suurde hädaohtu.

David Kross ja Emilia Schüle mängivad peaosi filmis, mille autor Özgür Yildirim astub nii enda kui ka saksa filmikunsti jaoks uuele territooriumile. Düstoopilist filmi, mille sihtrühmaks on ennekõike noored, Saksamaa peaaegu ei finantseerinudki. Hollandi bestselleri filmimisega tegi Yildirim õnnestunult sci-fi kino: tugevalt kaldus nurga all kaamera, eksalteeritud kujundus ja kostüümid ning rõhuv helikujundus toetavad filmi, hoidudes sealjuures rohkete pööretega lugu lämmatamatast. Alguse ego-perspektiiv võib olla tuttav arvutimängudest, kuid siin saab sellest tegelase paanika tugev väljendusvahend.

Yildirimi head vaistu noorte keele osas kiideti juba tema varasemate filmide "Chicko" ja "Blutzrüdaz" puhul. Ka siinsed dialoogid kõlavad üllatavalt loomulikult ja tabavalt ning seda täiesti ebaloomulikus tulevikuvisioonis.

12. Tangerine (2015)

R | 88 min | Comedy, Crime, Drama

85 Metascore

A hooker tears through Tinseltown on Christmas Eve searching for the pimp who broke her heart.

Director: Sean Baker | Stars: Kitana Kiki Rodriguez, Mya Taylor, Karren Karagulian, Mickey O'Hagan

Votes: 23,031 | Gross: $0.70M

Ma tahaksin väga kirjutada, et see on lihtsalt nii hea komöödia, et seda peab vaatama, ja selle sama lausega filmi kokkuvõttele punkti panna. Aga kuna peategelased on transvestiidid ja film üles võetud iPhone'iga, pean ehk siiski aru andma, mis filmiga täpsemalt tegu on.

Filmi peategelanna Sin-Dee Rella (Kitana Kiki Rodriguez) on kuus nädalat vangis olnud ja kohtub pärast vabaks saamist oma parima sõbranna Alexandraga (Mya Taylor). Avastseenis selgub üsna pea, et Sin-Dee Rella sutenöör Chester, kellesse Sin-Dee on armunud, on vahepeal uue pruudi leidnud. Ja mis kõige hullem: tüdruk on valge, tal on jumalast antud kurvid ja isegi vagiina! Sin-Dee otsustab selle skinny white bitch'i iga hinna eest üles otsida ja aru pärida, mis hea pärast ta Sin-Dee mehe üle lõi. Pole vahet, et tegu on jõuluõhtuga: Alexandra on sunnitud jõuludest loobuma ja kõndima läbi terve Hollywoodi, et päästa sõbranna võimalikest pahandustest. Alexandra õnnetuseks ja filmi parimate hetkede krooniks tõmbab Sin-Dee aga pahandusi ligi nagu magnet.

Radium Cheng on koos lavastaja Sean Bakeriga osavalt loonud uudse pildikeele: iPhone'i kasutamine tekitab tunde, nagu oleks kaamera ette keeratud anamorphic objektiivid ja loob ülemäära värvilise pildi. Selline stilistika ja hoogne kaameratöö sobivad suurepäraselt komöödiale, kus transvestiitide elu tänaval möödub suurlinna tulede valgel, ehk nagu Alexandra ka filmi alguses ütleb: "Out here, it is all about our hustle."

13. 11 Minutes (2015)

Not Rated | 81 min | Drama, Thriller

51 Metascore

The lives of several Varsovians are intertwined for just 11 minutes. These minutes turn out to be crucial for their ultimate fate.

Director: Jerzy Skolimowski | Stars: Richard Dormer, Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra

Votes: 1,486

Poola legendaarne filmirežissöör Jerzy Skolimowski ("Neli ööd Annaga", "Tapmise põhiolemus"), kes pälvis Berliini filmifestivalil 1967. a filmiga "Le départ" parima filmi Kuldkaru tiitli, vaatleb oma uues, Veneetsia festivali võistlusprogrammis esilinastunud draamas mitme tegelase elu 11 minuti jooksul ühel päeval Varssavis.

Armukade ja enesevalitsuse kaotanud mees, tema seksikas näitlejannast abikaasa, korrumpeerunud Hollywoodi režissöör, muretu narkokuller, vaimselt häiritud noor naisterahvas, endisest kurjategijast hotdog'i-müüja, tudeng salapärasel missioonil, kõrghoonete aknapesija ebaseaduslikku äri ajamas, vanaldane sketšijoonistaja, hektiline parameedikute meeskond ja rühm näljaseid nunnasid -- see on autentne läbilõige urbaniseerunud inimestest, kelle elud omavahel põimuvad. Nad kõik elavad ebakindlas maailmas, kus iga hetk võib juhtuda mida iganes, ja nii muudabki ootamatu sündmuste ahel pelgalt 11 minuti jooksul mitmeid inimsaatusi.

Karusellisõitu meenutav kineetiline, osalt pöörane ja teisalt mõtisklev film peegedab meie moodsa maailma kullustatust, kus me elame. Teoses näeb mitmeid nimekaid poola näitlejaid, kes on väisanud ka PÖFFi eesotsas Agata Buzeki ("Revers", PÖFF 2010) ja Andrzej Chyraga ("... nimel), kes väisas tARTuFFi armastusfilmide festivali 2013. a.

14. Alki Alki (2015)

102 min | Comedy

Tobias and Flasche are childhood friends. However, their alcoholic friendship is doing more harm than good to Tobias, who realizes he should focus on his family and career. Everything changes when Tobias tells this to Flasche.

Director: Axel Ranisch | Stars: Christina Große, Heiko Pinkowski, Peter Trabner, Die Tentakel von Delphi

Votes: 165

Tobias on 40-ndates aastates, töötab arhitektuuribüroos kaasjuhina, on abielus ja tal on kolm last – kuid lõõgastumiseks koos parima semuga leiab ta alati aega. Seda seni, kui ta seab autoavariis ohtu oma laste elu ja elu kipub käest libisema. Aga ka võõrutushaiglas ei saa ta sõber Pudelist nii lihtsalt lahti.

Võib-olla on siin tegu kõigist sõprustest vanimaga: mees ja tema pudel. "Alko Alko" läheneb sõltuvusele tragikoomiliselt ja ideega, mis on kaine ja imeliselt lihtne. Tobias ja Pudel on parimad semud, vaatamat sellele, et keegi teine ei suuda Pudelit näha – vähemalt mitte filmis. Vaataja näeb neid mõlemaid (näitlejateks Heiko Pinkowski ja Peter Trabner), ka Pudelit, kes soovitab alati teha veel viimase dringi. Aga tõesti viimase.

Multitalent Axel Ranisch on üks saksa produktiivsemaid filmitegijaid, kes paiskab segi tavapärased loomeprotsessid: ta alustab filmimist kõigest mõne kirjutatud lehe põhjal, rohkelt improviseerides. Ta on alati esimeste hulgas, kes üritab muuta sügavuti seniseid loomisviise. Ranischi meetodi tulemuseks on alates filmidest "Dicke Mädchen" ja "Ich fühl mich Disco" ikka ja alati värskendav kino, sest Ranisch töötab alati sama filmiperega nii kaamera ees kui ka taga.

"Alko Alko" iga stseeni täidab humoorikas soojus ja tohutu loomingulisus, kogu film ei reeda aga mingil viisil sõltuvuse tragöödiat, ehkki see kirjeldab erakordselt lõbusat reisi iseenda juurde – ja nii kaugele kui võimalik sõber Pudelist.

15. Deathgasm (2015)

Not Rated | 86 min | Action, Comedy, Horror

65 Metascore

Two teenage boys unwittingly summon an ancient evil entity known as The Blind One by delving into black magic while trying to escape their mundane lives.

Director: Jason Lei Howden | Stars: Milo Cawthorne, James Blake, Kimberley Crossman, Sam Berkley

Votes: 13,937

Mis saab siis, kui panna ühte patta kokku raske muusika, paar metal head'i, mõni deemon ja näpuotsaga kellegi ajusid? Vastus on lihtne – täiega äge hullus! Uus-Meremaa väikesesse ja igavasse äärelinna kolib Brodie (andekas Milo Cawthorne). Ta asub elama oma lähisugulaste, onu ja tema abikaasa juurde. Brodie õnnetuseks on nood aga ülemäära korralikud kristlased, nagu on Brodie onu Alberti meelehärmiks täisvereline metal head ning seetõttu sunnitud üsna pea nende pilgu alt maja keldrisse kolima. Alberti poeg David on ennasttäis tõusiklik sportlane. Ta asub kohe Brodiet kiusama ja nii tundub Brodiele õige pea ka kool nõmeda jalgpallureid ja rõõsasid kisakoori tibisid täis oleva ussipesana. Kui ta aga tutvub kooli teise metal head'i Zakkiga (nägus uustulnuk James Blake), muutub Brodie jaoks kõik: nad asutavad koos metal-bändi ja murravad Zakki õhutusel sisse vanasse majja, kust varastavad ise seda teadmata kõige legendaarsema metal-loo noodid ja sõnad... mis, nagu selgub, on tegelikult põrguväravaid avav loits. Nüüd oskab ainult tõeline metal head vastata küsimusele, kas tüübid otsustasid seepeale noodid ritta laduda ja loits valla päästa või ei.

"Surmgasm" on mõnusalt hoogne komöödia, mis kindlasti ajab naerma neidki, kes ei ole just raskemuusika fännid. Siin on üle võlli keeratud musta huumorit, täiesti pööraseid tagaajamiskaadreid, kalju otsas rokkimist ja põlevate silmadega deemoneid – just nagu ühes hilisõhtuses filmis olema peab!

16. Tale of Tales (2015)

R | 134 min | Drama, Fantasy, Horror

72 Metascore

From the bitter quest of the Queen of Longtrellis, to two mysterious sisters who provoke the passion of a king, to the King of Highhills obsessed with a giant Flea, these tales are inspired by the fairytales by Giambattista Basile.

Director: Matteo Garrone | Stars: Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, John C. Reilly

Votes: 23,968 | Gross: $0.08M

Itaalia filmitegija Matteo Garrone, kes saavutas rahvusvahelise tuntuse karmi ja realistliku maffiafilmiga "Gomorra", on teinud oma loomingus pealtnäha kardinaalse kannapöörde ja võtnud uue linaloo keskseks teemaks... Itaalia 17. sajandi muinasjutud. Kuid enne, kui hakkate imestusest silmi pööritama, tuleb kiiresti lisada, et need ei ole mingid tavalised muinasjutud. Kui te ei taha, et teie laps nõuab edaspidi oma toas ööseks tule põlema jätmist, siis te oma võsukesele neid muinaslugusid enne uinumist ei räägi, sest kauaoodatud uinumist ei pruugi tulla. See muinaslugu on mõeldud hoopis teistsugusele audientsile. "Lugude lugu" toob meieni muinasjutumaailma, mille tegelased tunduvad oma puuduste ja iseloomuvigadega realistlikumad kui mistahes Hollywoodi romantiliste komöödiate "tavakodanikud". See film on ühtaegu nii lummavalt kaunis ja ahvatlev kui ka paheline ja räpakas ning kõik need omadused tuuakse vaatajani kolmes omavahel sundimatult põimuvas loos, mille keskmes on lapsesaamise nimel lohesüdant kugistav kuninganna (Salma Hayek), hiigelkirpu armunud kuningas (Toby Jones), kelle jaoks pole probleem oma ainus tütar sookolliga (ei ole Shrek!) paari panna, või siis tiirane valitseja (Vincent Cassel), kes armub sõna otseses mõttes pimesi kauni häälega, ent üsnagi "räsitud" olekuga vanatüdrukusse… Olge valmis muinaslooks, mille sarnast te varem kuulnud ega näinud ei ole

17. The End of the Tour (2015)

R | 106 min | Biography, Drama

82 Metascore

The story of the five-day interview between Rolling Stone reporter David Lipsky and acclaimed novelist David Foster Wallace, which took place right after the 1996 publication of Wallace's groundbreaking epic novel, 'Infinite Jest.'

Director: James Ponsoldt | Stars: Jason Segel, Jesse Eisenberg, Anna Chlumsky, Mamie Gummer

Votes: 25,854 | Gross: $2.99M

1996. aastal, varsti pärast oma murrangulise romaani "Lõputu nali" avaldamist, sõidab tunnustatud kirjanik David Foster Wallace (Jason Segel, "Sex Tape") andma viiepäevast intervjuud ajakirja Rolling Stone reporterile David Lipskyle (Jesse Eisenberg, "Pommidest valjem", "The Double"). Päevad mööduvad ja ajapikku tekib ajakirjaniku ja tema intervjueeritava vahel vaevuaimatav, kuid siiski tugev suhe. Lipsky ja Wallace tiirlevad teineteise ümber, reetes ütlemata sõnadega sama palju nagu öelduga. Nad naeravad koos, pihivad teineteisele oma salajasimaid nõrkusi, kuid samas ei ole kunagi lõpuni selge, kas või kui suurel määral nad üldse tõtt räägivad. Valmib intervjuu, mis aga ei näe kunagi päevavalgust: viie ühise päeva helisalvestused jäävad Lipsky riidekappi ja kaks meest ei kohtu enam iial.

"Tuuri lõpp" põhineb David Lipsky mälestusraamatul, millele sai osaks ülimalt positiivne kriitika. Raamat, mille ta kirjutas pärast Wallace'i enesetappu 2008. aastal, kirjeldabki tema ja Wallace'i unustamatut kohtumist. Jesse Eisenberg Lipskyna ja Jason Segel Wallace'i südantliigutavas rollis ületavad teevad uues James Ponsoldti biograafilises filmis vaat et elu parimad rollid.

18. The Here After (2015)

102 min | Drama

When John returns home to his father after serving time in prison, he is looking forward to starting his life afresh. However, in the local community his crime is neither forgotten nor forgiven.

Director: Magnus von Horn | Stars: Ulrik Munther, Mats Blomgren, Ellen Jelinek, Loa Ek

Votes: 1,175

Noore rootsi režissööri Magnus von Horni esimene täispikk mängufilm on võitnud auhindu Poolas (parim film ja parim režissöör) ning nomineeritud Kuldse kaamera auhinnale Cannes’is. Karge pildikeelega lugu kuritööst ja karistusest püüab taaskord avada ja mõtestada inimloomust ning käsitleda sellist mõõtmatut suurust nagu inimelu.

John on toime pannud kuritöö ja viibinud ettenähtud aja vangistuses. Seaduse, riigi ja ühiskonna ees on tema proportsionaalne karistus kantud: ta võib naasta koju ja jätkata elu sealt, kus see pooleli jäi. Paraku ei ole valmis seda jätkama aga kohalik kogukond; nende jaoks ei olnud Johni karistus piisav ja pole kindel, kas see üldse kunagi saabki piisav olema. Kriipiv pinge koolis ja kodus hiilib vargsi, kuid järjepidevalt ligi ja poeb sisse ka vaatajasse.

Külma ja kalgi olekuga John püüab küll selles klaustrofoobses keskkonnas orienteeruda, kuid see näib muutuvat aina väljakannatamatumaks ja väljapääsu ei paista kusagilt.

Režissöör ei kujuta Johni märtrina ega proovi teha temast sümpaatset kannatajat. Johnile on mõistusega raske kaasa elada, kuid empaatiavõime käsib seda siiski teha. Visuaalselt realistlik, isikupäraste kadreeringutega ning oskuslikult ja tunnetuslikult loodud film sobrab nii mõistuses kui ka hinges ning paneb mõtlema kannatuste ja andestuse üle.

19. Courted (2015)

TV-PG | 98 min | Comedy, Crime, Drama

47 Metascore

Michel Racine is a feared president of Assize Court, as strict with himself as with others. Everything changes when he meets again Ditte when she's selected as a juror in a criminal trial over which he presides.

Director: Christian Vincent | Stars: Fabrice Luchini, Sidse Babett Knudsen, Eva Lallier, Corinne Masiero

Votes: 1,822

Xavier Racine'i jäik isiksus ja rangus karistuste määramisel on teinud temast kriminaalkohtu ühe kõige kardetuma kohtuniku. Seekord on tema ülesandeks mõista kohut jäärapäise ja tõrksa mehe üle, keda süüdistatakse oma 7-kuuse lapse surnukspeksmises. Pealtnäha tavalisest kohtuasjast saab aga kohtunik Racine'i jaoks elumuutev sündmus, kui ta avastab, et vandekohtusse kuulub ka Birgit Lorensen-Coteret. Nimelt juhtus kuus aastat varem Racine'iga raske õnnetus ning Birgit oli anestesioloog, kes hoolitses tema eest seitsme haiglanädala jooksul… ja kellesse mees sügavalt armus.

Režissöör Christian Vincent on teinud kohtusaalist teatrilava koos publiku, näitlejate, lavataguse elu ja dramaturgiaga. Eesriide kerkides võib juhtuda mida iganes – kas või armastuslugu keset ränka mõrvauurimist. See film peegeldab elu selle kõige puhtamas ja keerukamas vormis. Me oleme tunnistajaks kostja ärevusele, vandekohtunike kõhklustele, kaitsjate ristküsitlustele, kohtuniku mõtisklustele elu üle – aga ennekõike, pilguheidule inimeste ellu. Lisaks nendele elementidele on filmis kandev roll Fabrice Luchini võimsal näitlejatööl külma ja vaoshoitud kohtunikuna, kes ometi osutub sisimas humoorikaks ja kaastundlikuks meheks.

Sarnaselt teatrilavastusele ei ürita ka "Kohtulugu" meile anda täit tõde. Ehk nagu ütleb Racine: "Meie ei paku tõtt. Meie ülesanne on järgida seadust ja näidata inimestele, mida nad tohivad teha ja mida mitte." See film on värvikas viiluke elu, lavastatud kohtusaali seinte vahel.

20. The Paradise Suite (2015)

123 min | Drama

The jarring lives of six immigrant residents of Amsterdam intertwine in a poetic mosaic.

Director: Joost van Ginkel | Stars: Anjela Nedyalkova, Boris Isakovic, Erik Adelöw, Issaka Sawadogo

Votes: 1,348

Jenya lahkub Sofiast, et viia täide oma unistus ja hakata Amsterdamis tööle modellina. Yaya on illegaalist Aafrika migrant, kes töötab roosikasvanduses. Lukas on imelaps, keda ootab hiilgav tulevik klaverivirtuoosina. Bosnialase Seka elu ainus eesmärk on maksta kätte Ivikale, Serbia sõjakurjategijale, kes on just isaks saanud. Nende üksteisest nii erinevate tegelaste elud põimuvad ootamatult kaootilises Amsterdamis.

"Ellujäämine" on neid kõiki ühendav võtmesõna: kõik tegelased võitlevad oma vabaduse nimel elada järgmine päev väärikalt. "Paradiisi sviit" on ilustamata peegelpilt nendest keerulistest lahendamata sotsiaalsetest ja ajaloolistest teemadest, mis on Euroopat laastanud ning külvanud meie ühiskonda vägivalda ja viha. Hollandi režissöör Joost van Ginkel võitleb oma teises mängufilmis vapralt paljude vastuoluliste probleemidega ja lammutab tükkideks kõigi tegelaste Euroopa-unistused: need inimesed on nagu ebaühtlane põrandamosaiik, mille peal me iga päev kõnnime ning kus iga killuke esindab osakest meie ühiskonnast. Me näeme, kui palju pori me võime oma hoolimatusega neile kanda.

Valitud Hollandi parima võõrkeelse filmina Oscari kandidaadiks, on "Paradiisi sviit" karm ja liigutav film, mille vaataja paratamatult koju kaasa võtab.

21. Outside the Box (I) (2015)

79 min | Action, Comedy, Thriller

Concluding with Bückling: Frederick Schopner (Volker Bruch) is fed up with the fact that his so-called team colleagues have the laurels for his ideas. At the upcoming outdoor company event,... See full summary »

Director: Philip Koch | Stars: Volker Bruch, Stefan Konarske, Vicky Krieps, Sascha Alexander Gersak

Votes: 222

Ärimaailm vajab tugevaid mehi ja naisi, kes on valmis õigel hetkel päästikule vajutama. Frederick Schoppner ei ole selleks õigupoolest õige mees: ta töötab firmas juba aastaid ja on ikka alles nooremkonsultant. Teistest saavad tipptegijad, kuid tema vaatab pealt... ja koostab neile presentatsioone. Järgmisel firma väljasõidukoolitusel tahab Frederick anda oma osakonna kolmele ennasttäis egomaniakile lõpuks ometi õppetunni. Selgub aga, et meeskonnakoolituse väljasõit seiklusparki oli juba eile. PR-juht Vanessa Kramer mõtles juhtivtöötajatele välja erilise katse: ta lasi lavastada pantvangide võtmise. Paraku pidas seda läbi viima palgatud näitlejate duo ideed liigagi heaks ning otsustas oma tagasihoidlikku honorari suurendada, kasutades ehtsat lunarahanõuet ja päris relvi. Nüüd peab Vanessa video vahendusel edastatavat pantvangidraamat kontrolli all hoidma: liiati vaatavad seda ju pealt ka kohale kutsutud ajakirjanikud.

Philipp Koch koondas oma ärivesternisse terve rea populaarseid saksa näitlejaid, teiste hulgas Lavinia Wilsoni ja Samuel Finzi. Lõikav huumor on üks vahenditest, millega paljastatakse nõustajate maailma reegleid, žargooni ja absurdseid rituaale. Samas ei kaugenenud Koch väga palju oma raputavast debüütfilmist "Picco", milles noortevangla asukad piinavad endi seast nõrgimat. Kochi huvitavad jätkuvalt inimese sügavamad kihid. Selles filmis väljendab ta seda nii põnevuse kui ka naljaga.

22. Black (III) (2015)

95 min | Action, Crime, Drama

74 Metascore

A 15-year-old girl in a black gang in Brussels must choose between loyalty and love when she falls for a Moroccan boy from a rival gang. The city of Brussels, plagued by high rates of youth... See full summary »

Directors: Adil El Arbi, Bilall Fallah | Stars: Sanâa Alaoui, Martha Canga Antonio, Aboubakr Bensaihi, Sanaa Bourrasse

Votes: 3,539

Brüssel on koduks paljudele jõukudele ja kuritegevusega seotud noori tekib aasta-aastalt aina rohkem. 15-aastane mustanahaline teismeline Mavela avastab end mässituna šovinistlikku, rassistlikku ja ülivägivaldsesse mustade kampa. Ta on sunnitud ekslema läbi vägivalla ja kaose labürindi, et olla koos oma armastatu Marwaniga, kes kuulub vastaste, sedapuhku araablaste jõuku. Värske paarike on sunnitud oma suhet saladuses hoidma ja kohtumisi varjama… Režissööride duo Adil El Arbi ja Bilall Fallahi äärmiselt lummav armulugu rullub lahti värvikirevas ja elavas, kuid rabavalt ähvardavas Brüsseli allmaailmas, kus ümbritseva ühiskonna reeglid on taandunud tapa-või-saa-tapetud stiilis põhimõtteks. Moodsasse tänapäeva konteksti toodud lugu on omalaadne austusavaldus sellistele suurtele ja võimsatele armastuslugudele nagu "Romeo ja Julia" ning "West Side Story". Silmatorkavalt õigel ajal linastunud taies, mis ülistab kõikehõlmavat armastust just siis, kui rusutud Euroopa seda kõige enam vajab.

23. The Automatic Hate (2015)

Not Rated | 97 min | Comedy, Drama

59 Metascore

When chef Davis's alluring young cousin Alexis appears on his doorstep one night, he discovers that a side of his family has been kept secret from him. Against his father's wishes, he ... See full summary »

Director: Justin Lerner | Stars: Joseph Cross, Adelaide Clemens, Deborah Ann Woll, Travis Quentin Young

Votes: 804 | Gross: $0.00M

Kütkestav Austraalia näitlejanna Adelaide Clemens mängib filmis Alexis Greeni, noort naist, kes ühel õhtul saabub Bostonis elava koka Davis Greeni (Joseph Cross) koju ja soovib üht kallistust. Davis satub veel suuremasse segadusse, kui mehele tundmatu naine väidab lõpuks, et on tema sugulane, sest nende isad on vennad. Davis on kogu elu elanud teadmises, et tema isa on pere ainuke laps, ja saadab Alexise pikalt, kuid kahtlus jääb siiski närima.

Davise enda puntras suhted oma tüdruksõbaga (andekas punapäine "True Bloodi" staar Deborah Ann Woll) viivad mehe lõpuks selleni, et ta otsustab välja uurida, kui suur osa sellest veidrast õhtust paika peab. Et tõele jälile saada, sõidab ta oma isale külla. Davise isa (suurepärane sooritus ekraaniveteranilt Richard Schiffilt) tunnistab küll lõpuks üles, et tal on vend, kellega nad pole juba aastakümneid suhelnud, kuid palub Davisel temast eemale hoida. Davis ja Alex otsustavad siiski üheskoos välja selgitada saladuse, miks kaks venda pole siiani sõjakirvest maha matnud.

"Vaistliku viha" lavastaja Justin Lerneri teine täispikk film toob teieni Ameerika sõltumatu kino näidisteose. Suurepärase heliribaga filmis on kusagilt varasemast tuttavad näod, kes toovad hästi valitud kaadrites teieni ühe lõhkiläinud perekonna saladusliku loo.

24. From Afar (2015)

Unrated | 93 min | Drama, Romance

73 Metascore

Armando, a 50 year man, seeks young men in Caracas and pays them just for company. One day he meets Elder, a 17 years boy that is the leader of a criminal gang, and that meeting changes their lives forever.

Director: Lorenzo Vigas | Stars: Alfredo Castro, Luis Silva, Jericó Montilla, Catherina Cardozo

Votes: 3,016 | Gross: $0.03M

Veneetsia filmifestivalil parima filmi auhinna võitnud aeglaselt põlevas Venezuela thriller'is teeb silmapaistva soorituse näitleja Alfredo Castro, keda võib näha ka peagi kinodesse jõudvas Pablo Larrain'i filmis "Klubi".

Jõukas keskealine Armando meelitab noori mehi rahaga oma koju – kuid ta ei taha neid puudutada, vaid üksnes sündsast kaugusest silmitseda. Samuti jälitab ta üht vanaldast ärimeest, kellega teda paistavad siduvat traumaatilised mälestused. Armando esimene kohtumine tänavapäti Elderiga osutub vägivaldseks, aga see ei summuta erakliku mehe kiindumust raske iseloomuga nägusasse teismelisse. Rahaliste huvide tõttu on Elder sunnitud Armandot korrapäraselt külastama ja nende vahel tekib ootamatu lähedus. Paraku ei suuda Armando vabaneda oma kummitavast minevikust ja Elder saadab tema nimel toime äärmusliku teo.

"Film "Kaugelt" räägib meile reaalse loo Venezuela kaasajast. Siin on vastandatud pealinna erinevaid sotsiaalseid klasse, ülirikaste väravatega suletud eliitrajoonidest kuni all-linnas valitseva kaose ja vaese rahva kommuunideni üheülbaliste paneelmajade vahel. Vigas maalib kustumatu pildi mitmetasandilisest ühiskonnast, andes oma jutustusele pealtnäha võimatuna tunduvast sõprusest kahe mehe vahel meeldesööbiva resonantsi ja konteksti." – Diana Sanchez, TIFF.net

25. Staying Alive (I) (2015)

83 min | Comedy

The comedy Staying Alive is about Marianne (34) who discovers out of the blue that her boyfriend Haakon is having an affair with Frida, a young colleague who makes waffles at work every ... See full summary »

Director: Charlotte Blom | Stars: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber, Nils Jørgen Kaalstad

Votes: 341

Marianne ja Håkon on viisteist aastat koos olnud, neil on kaks last (Jens ja Emma) ning nad on õnnelikud. Kõik pöördub aga pea peale, kui Marianne saab ootamatult teada, et Håkonil on salasuhe noore kolleegi Fridaga, kes tema töö juures igal reedel vahvleid küpsetab. Lahutus kujuneb valulikuks ja Marianne ei suuda uue eluga kohaneda, kuid tema parim sõbranna Kristin aitab tal senisest mugavustsoonist välja tulla ning asuda rõõmsale teekonnale, mis on täis lusti ja spontaansust.

Komöödia „Jääda ellu“ liigub nõtkelt vähem ja rohkem dramaatiliste stseenide vahel, viies publiku ülimalt emotsionaalsele teekonnale läbi valu ja kohanemisraskuste, mida lahutus kaasa toob. Näitleja Agnes Kittelsen ("Max Manus", "Kon-Tiki") teeb meeldejääva etteaste, andes edasi oma tegelaskuju haavatavust, südikust ja õrnust, mis vallutab hetkega publiku südamed. Tema karakteri tundelisus ja siiras inimlikkus annab meile osa Marianne’i isiklikust arengust ja sisemistest avastustest, mida me kogeme tema naeru, pisarate ja närvivapustuste kaudu.

Norra režissöör Charlotte Blom teeb oma režissööridebüüdi õrna ja keeruka komöödiaga, mis on ühtaegu vaimukas ja annab kinnitust tema edasisest säravast tulevikust.

26. The Lobster (2015)

R | 119 min | Comedy, Drama, Romance

82 Metascore

In a dystopian near future, single people, according to the laws of The City, are taken to The Hotel, where they are obliged to find a romantic partner in forty-five days or are transformed into beasts and sent off into The Woods.

Director: Yorgos Lanthimos | Stars: Colin Farrell, Rachel Weisz, Jessica Barden, Olivia Colman

Votes: 181,436 | Gross: $8.70M

Kujutage ette maailma, kus vallaliseks olemine pole võimalik. Just see on tänaseks juba kultuslikuks saanud kiiksukomöödia "Koera­hamba" loonud Yorgos Lanthimose uue filmi lähtepunkt.

Lähitulevik. Kõik kaaslaseta mehed ja naised viiakse hotelli, kus neil on sobiva paarilise leidmiseks aega 45 päeva. Kes sel perioodil endale teiste hotellikülaliste seast hingesugulast ei leia, see moondatakse tema enda poolt välja valitud loomaks ja saadetakse metsa elama. Kreeka uue kino silmapaistvaim filmitegija Yorgos Lanthimos oskab vapustavalt hästi luua uusi maailmu, mis isegi oma sõgeduses ja veidruses mõjuvad kuidagi loomulikuna. Absurdsus, sürreaalsus ja must huumor käivad sellise piirituna näiva fantaasialennu puhul asja juurde.

Lanthimose läbimurdefilmis "Koerahammas" seisid peategelased enese teadmata silmitsi väljamõeldud ja korralikus nihkes oleva reaalsusega; sellele järgnenud "Alpides" täitsid leinavad tegelased oma muutunud maailma tuttavliku sisuga. Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ning žüriipreemiaga pärjatud "Homaaris" saab elukaaslase leidmine peaaegu elu ja surma küsimuseks: sa kas armastad ja oled armastatud või hakkad elama loomade maailmas.

Lanthimos meelitas oma esimesse inglise keelsesse filmi mängima tippnäitlejad – Colin Farrell, Rachel Weisz, John C. Reilly, Lea Seydoux, Ben Whishaw ja Olivia Colman.

27. Mistress America (2015)

R | 84 min | Comedy, Drama

75 Metascore

A lonely college freshman's life is turned upside-down by her impetuous, adventurous stepsister-to-be.

Director: Noah Baumbach | Stars: Greta Gerwig, Lola Kirke, Shana Dowdeswell, Shelby Rebecca Wong

Votes: 22,456 | Gross: $2.46M

18-aastane Tracy (Lora Kirke) on just saabunud New Yorki ja kavatseb asuda täiel rinnal põnevat suurlinnaelu nautima. Need lootused purunevad aga üsna pea, kui noor kirjanikuhakatis leiab, et tema esimene ülikooliaasta on üsna igavavõitu. Olukord muutub siis, kui ta kohtub 30-aastase kõnekirjutaja Brooke'iga (Greta Gerwig). Vähe sellest, et Brooke elab Time Square'il – ta suudab olla edukas kõiges, mida vaid ette võtab. Brooke'il ei ole kindlat töökohta, küll aga üheksa eri ametit: ta on sisekujundaja ja aeroobikatreener, sotsiaalmeediaspetsialist ja lootustandev restauraator.

Koos oma uue sõbrannaga hipipidusid väisates avastab Tracy peagi, et Brooke tunneb kõiki ja *beep* Aga just sel hetkel, kui Tracyle tundub, et ta on oma eluks ideaalse inspiratsiooniallika leidnud, satub Brooke paraja supi sisse.

28. The Cleaner (2015)

94 min | Drama

He is lacking social relationships. Observing other lives from behind the closet doors makes him feel safe and quiets down his solitude. Everything changes, when he decides to come out.

Director: Peter Bebjak | Stars: Éva Bandor, Noel Czuczor, Henrieta Kecerová, Kamil Kollarik

Votes: 58

Slovakkia psühholoogilise draama keskmes on üksildane ja endassetõmbunud noormees Tomáš. Tema ainus lähisuhe on vanglas viibiva emaga, kes talle aeg-ajalt helistab, kuid ka siis ütleb Tomáš, et tal on kiire: vaja tööle minna.

Tomáše töökoht on pehmelt öeldes omapärane ega aita sotsialiseerumisele just ülemäära kaasa: ta teenib leiba matusebüroo alluvuses, puhastades siit ilmast lahkunute elupaiku. Tema poolsalajaste käikude ümber hõljub peaaegu kriminaalne hõng: siin-seal poeb ta kappi või ronib voodi alla, et võõrast elu piiluda. Selle tulemusel põimub tema päevakava hasartmängurist noormehe ja tolle prostituudist õe Christine'i suhete sasipuntraga.

Kas uued väljakutsed sunnivad Tomášt loobuma oma harjunud mustritest või kordub seesama, mis minevikuski? Õhku jääb ka eneseohverduse küsimus: millal ja kuidas see ära tasub, või juhtub taas nii, et ükski heategu ei jää karistamata?

29. Hedi Schneider Is Stuck (2015)

90 min | Comedy, Drama

A young woman comes down with panic disorder and has to come to terms with this.

Director: Sonja Heiss | Stars: Laura Tonke, Hans Löw, Leander Nitsche, Melanie Straub

Votes: 361

30. Made in France (2015)

R | 89 min | Crime, Drama, Thriller

After the horrible terrorist attacks that rocked Paris, this daring investigation thriller plunges you inside the extremist muslim groups that grow inside western countries and can strike at any moment.

Director: Nicolas Boukhrief | Stars: Malik Zidi, Dimitri Storoge, François Civil, Nassim Si Ahmed

Votes: 1,830 | Gross: $0.01M

31. Lamb (I) (2015)

R | 97 min | Drama

62 Metascore

When a man meets a young girl in a parking lot he attempts to help her avoid a bleak destiny by initiating her into the beauty of the outside world. The journey shakes them in ways neither expects.

Director: Ross Partridge | Stars: Ross Partridge, Oona Laurence, Jess Weixler, Tom Bower

Votes: 1,705 | Gross: $0.01M

32. Food and Shelter (2015)

93 min | Drama

A single mother struggles to pay the rent and put food on the table for her 10 year old son.

Director: Juan Miguel del Castillo | Stars: Natalia de Molina, Jaime López, Natalia Roig, Mariana Cordero

Votes: 727

33. Nøgle hus spejl (I) (2015)

91 min | Drama, Romance

Lily and Max have been married for more than 50 years. Now they live together in a nursing home, where Max has been reliant on professional care since his stroke. Lily has been putting her ... See full summary »

Director: Michael Noer | Stars: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

Votes: 414Recently Viewed