CBS News Sunday Morning Poster

Awards

Business and Financial Reporting Emmy Awards 2003

Nominee
Emmy
Outstanding Coverage of a Current Business News Story
Alan Golds (producer)
Robin Skeete (producer)
Anthony Mason (correspondent)
CBS
For segment "Signing the Blues"
Outstanding Interpretation and/or Analysis of a Business News Story
Ann Marie Hodrick (producer)
George Osterkamp (producer)
John Blackstone (correspondent)
CBS
For segment "Product Placement"

Daytime Emmy Awards 2017

Nominee
Daytime Emmy
Outstanding Directing in a Talk Show/Entertainment News or Morning Program
Nora Gerard (director)
Kate D'Arcy-Coleman (associate director)
Mark Dicso (associate director)
Patricia Finnegan (associate director)
Jessica Frank (associate director)
Catherine Liberatone Kay (associate director)
Lindsley McGrath (associate director)
Jyll Friedman (associate director)
Bernard Rozenberg (associate director)
CBS

Daytime Emmy Awards 2016

Winner
Daytime Emmy
Outstanding Morning Program
Jim Gaffigan
CBS Group
Won as "Contributing Commentator"

Daytime Emmy Awards 2015

Winner
Daytime Emmy
Outstanding Morning Program
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Sari Aviv (producer)
Jon Carras (producer)
John R. D'Amelio (producer)
Kate D'Arcy-Coleman (producer)
Patricia Finnegan (producer)
Ed Forgotson (producer)
Alan Golds (producer)
Peter Goodman (producer)
John Goodwin (producer)
Mark Hudspeth (producer)
Nathan James (producer)
Jay Kernis (producer)
Young Kim (producer)
Sara Kugel (producer)
Anthony Laudato (producer)
Kay M. Lim (producer)
Robbyn McFadden (producer)
Amol Mhatre (producer)
Meggie Miao (producer)
David Morgan (producer)
Reid Orvedahl (producer)
Mary Raffalli (producer)
David Rothman (producer)
Bernard Rozenberg (producer)
Ayesha Siddiqi (producer)
Douglas W. Smith (producer)
Patty Smith (producer)
Dustin Stephens (producer)
Mary Lou Tell (producer)
Amy Wall (producer)
Amiel Weisfogel (producer)
Lauren Barnello (producer/editor)
David Bhagat (producer/editor)
Chad Cardin (producer/editor)
Joseph L. Frandino (producer/editor)
Ed Givnish (producer/editor)
Shilpi Gupta (producer/editor)
Remington Korper (producer/editor)
Michael Levine (producer/editor)
Maria Nicoletti (producer/editor)
George Pozderec (producer/editor)
Carol Ross (producer/editor)
David Small (producer/editor)
Cathy Lewis (editorial producer)
Ramon Parkins (producer/arts and entertainment editor)
Nora Gerard (producer/director)
Tom Harris (producer/writer)
Craig Wilson (producer/writer)
Henry Bautista (field producer)
Michael Hernandez (field producer)
Robin Sanders (planning producer)
Jessica Frank (visual arts producer)
John Molloy (visual arts producer)
Bob Pook (visual arts producer)
Diane Robinson (visual arts producer)
Charles Osgood (anchor)
Serena Altschul (correspondent)
Rita Braver (correspondent)
Lee Cowan (correspondent)
Bill Geist (correspondent)
Anthony Mason (correspondent)
Jane Pauley (correspondent)
Mo Rocca (correspondent)
Tracy Smith (correspondent)
Susan Spencer (correspondent)
Martha Teichner (correspondent)
David Pogue (contributing correspondent)
David Turecamo (contributing correspondent)
Bill Flanagan (contributing commentator)
Nancy Giles (contributing commentator)
Conor Knighton (contributing commentator)
Faith Salie (contributing commentator)
Ben Stein (contributing commentator)
David Edelstein (film critic)
Addison Green (meterologist)
CBS

Daytime Emmy Awards 2013

Winner
Daytime Emmy
Outstanding Morning Program
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Alan Golds (producer)
Mary Raffalli (producer)
Anthony Laudato (producer)
Mary Lou Tell (producer)
Reid Orvedahl (producer)
Jon Carras (producer)
Ed Forgotson (producer)
Amiel Weisfogel (producer)
Amol Mhatre (producer)
David Rothman (producer)
Kay M. Lim (producer)
Douglas W. Smith (producer)
Peter Goodman (producer)
John R. D'Amelio (producer)
Cathy Lewis (editorial producer)
Ramon Parkins (entertainment producer)
Kim Skeen (Washington producer)
Lauren Barnello (editor/producer)
Carol Ross (editor/producer)
Joseph L. Frandino (editor/producer)
David Small (editor/producer)
Robin Sanders (planning producer)
Addison Green (meteorologist)
Charles Osgood (anchor)
Bill Geist (correspondent)
Rita Braver (correspondent)
Mo Rocca (correspondent)
Lee Cowan (correspondent)
Serena Altschul (correspondent)
Sharyl Attkisson (correspondent)
Tracy Smith (correspondent)
Anthony Mason (correspondent)
George P. Pozderec (correspondent)
Martha Teichner (correspondent)
Ben Stein (contributing commentator)
Bill Flanagan (contributing commentator)
Faith Salie (contributing commentator)
Nancy Giles (contributing commentator)
David Edelstein (film critic)
Nominee
Daytime Emmy
Outstanding Multiple Camera Editing
Rand Morrison (executive producer/editor)
David Bhagat (producer/editor)
Remington Korper (producer/editor)
Jiro Akiba (editor)
David Small (editor)
Lauren Barnello (editor)
Carol Ross (editor)
Ed Givnish (editor)
Joseph L. Frandino (editor)
David A. Spungen (editor)
George P. Pozderec (editor)
Seth Fox (editor)

Directors Guild of America, USA 2017

Nominee
DGA Award
Outstanding Directorial Achievement in Variety/Talk/News/Sports - Regularly Scheduled Programming
Nora Gerard
Episode: "Charles Osgood Farewell Broadcast"

News & Documentary Emmy Awards 2018

Winner
Emmy
Outstanding Feature Story in a Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Mary Walsh (producer)
Joseph L. Frandino (co-producer)
David Martin (correspondent)
CBS
For segment "Aftermath"
Nominee
Emmy
Outstanding Science, Medical, and Environmental Report
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Sari Aviv (producer)
Remington Korper (producer)
Seth Doane (correspondent)
CBS
For segment "Evergreen"

News & Documentary Emmy Awards 2017

Nominee
Emmy
Outstanding Arts, Culture and Entertainment Report
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
George Pozderec (producer)
Mary Lou Teel (producer)
Jane Pauley (correspondent)
CBS
For segment "Mouthing Off"
Outstanding Arts, Culture and Entertainment Report
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Sari Aviv (producer)
Ed Givnish (producer)
Anthony Mason (correspondent)
CBS
For segment "Paint the Town"

News & Documentary Emmy Awards 2016

Winner
Emmy
Best Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Sari Aviv (producer)
David Small (producer)
Lee Cowan (correspondent)
CBS
For segment "Water, Water"
Nominee
Emmy
Best Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Sari Aviv (producer)
George Pozderec (producer)
Barry Petersen (correspondent)
CBS
For segment "Coming Home"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Sari Aviv (producer)
David Small (producer)
Lee Cowan (correspondent)
CBS
For segment "Water, Water"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Mary Lou Teel (producer)
Lauren Barnello (producer)
Cathy Lewis (editorial producer)
Jane Pauley (correspondent)
CBS
For segment "The Girl in the Picture"

News & Documentary Emmy Awards 2015

Nominee
Emmy
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Editing - News
Ed Givnish (editor)
CBS
For segment "A Happy Guy: Pharrell Williams"

News & Documentary Emmy Awards 2013

Winner
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Alan Golds (producer)
Ed Givnish (producer)
Anthony Mason (correspondent)
CBS

For segment "Glen Campbell". Tied with CBS News Sunday Morning (1979) segment "Starting Over" and ... More

For segment "Glen Campbell". Tied with CBS News Sunday Morning (1979) segment "Starting Over" and ABC News Nightline (1980) segment "Arctic Journey: The Unicorn of the Sea"

Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Mary Walsh (producer)
Remington Korper (co-producer)
David Martin (correspondent)
CBS

For segment "Starting Over". Tied with CBS News Sunday Morning (1979) segment "Glen Campbell" and ... More

For segment "Starting Over". Tied with CBS News Sunday Morning (1979) segment "Glen Campbell" and ABC News Nightline (1980) segment "Arctic Journey: The Unicorn of the Sea"

Outstanding Investigative Journalism in a Regularly Scheduled Newscast
Chris Licht (executive producer)
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Sharon Hoffman (senior producer)
Mosheh Oinounou (senior producer)
Ryan Kadro (senior producer)
Ira Rosen (senior producer)
Keith Summa (senior investigative producer)
Cathy Lewis (editorial producer)
Kim Skeen (producer)
Pia Malbran (producer)
David Small (producer)
Nancy Wyatt (producer)
Jill Jackson (producer)
Neil Grasso (field producer)
Sharyl Attkisson (investigative correspondent)
CBS
For CBS This Morning
For "Exposing the Business of Congress"
Nominee
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Jason Sacca (senior producer)
Amy Rosner (senior producer)
Fernando Suarez (producer)
Elizabeth Palmer (correspondent)
CBS
For segment "Walking on Air"

News & Documentary Emmy Awards 2012

Nominee
Emmy
Outstanding Business and Economic Reporting in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Steve Glauber (producer)
Carol Ross (producer)
Mark Strassmann (correspondent)
CBS
For segment "One in Six" (11/20/2011)
Outstanding Business and Economic Reporting in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Mary Raffalli (producer)
Patrick Lee (co-producer)
Michael Hernandez (field producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "Don't Count On It" (2/20/2011)
Best Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Jason Sacca (producer)
Lauren Barnello (producer)
Michael Hernandez (field producer)
David Gladstone (field producer)
Mark Strassmann (correspondent)
CBS
For segment "Coming Home"

News & Documentary Emmy Awards 2011

Winner
Emmy
Outstanding Business and Economic Reporting in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Lauren Barnello (producer)
Jon Carras (producer)
Jeff Glor (correspondent)
CBS
For segment "Paving the Way" (7/4/2010)
Nominee
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Mary Raffalli (producer)
Robin Skeete (co-producer)
Michael Hernandez (field producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "Gift of a Lifetime"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Remington Korper (producer)
Amiel Weisfogel (producer)
Barry Petersen (correspondent)
CBS
For segment "Jan's Story"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Patrick Lee (producer)
Kay M. Lim (producer)
John Blackstone (correspondent)
CBS
For segment "Where's Molly?" (11/28/2010)
Outstanding Business and Economic Reporting in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Michael Cesario (producer)
Jason Sacca (producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "The New Normal" (9/26/2010)
Outstanding Business and Economic Reporting in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Kay M. Lim (coordinating producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Lauren Barnello (producer)
Maria Barrow (producer)
David Bhagat (producer)
Charlie Brooks (producer)
Chad Cardin (producer)
Ed Forgotson (producer)
David Franklin (producer)
Steve Glauber (producer)
Alan Golds (producer)
Judith Hole (producer)
Remington Korper (producer)
Anthony Laudato (producer)
Patrick Lee (producer)
Reid Orvedahl (producer)
Amy Rosner (producer)
Carol Ross (producer)
Jason Sacca (producer)
Robin Skeete (producer)
David Small (producer)
Doug Smith (producer)
Anthony Mason (anchor/correspondent)
Jim Axelrod (correspondent)
Cynthia Bowers (correspondent)
Rita Braver (correspondent)
Bill Geist (correspondent)
Suze Orman (correspondent)
Jill Schlesinger (correspondent)
Daniel Sieberg (correspondent)
Tracy Smith (correspondent)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For episode "The Money Issue 2010"
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Writing
Martha Teichner (writer)
CBS
For segment "Gift of a Lifetime" (10/10/2010)

News & Documentary Emmy Awards 2010

Nominee
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Bill Geist (correspondent)
Amy Rosner (producer)
Remington Korper (producer)
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
CBS
For segment "A Stone's Throw"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
David Martin (correspondent)
Mary Walsh (producer)
Remington Korper (producer)
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
CBS
For segment "On the Mend"
Outstanding Business and Economic Reporting in a Regularly Scheduled Newscast
Seth Doane (correspondent)
Mary Raffalli (producer)
Remington Korper (co-producer)
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
CBS
For segment "Out of Work"

News & Documentary Emmy Awards 2009

Winner
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
David Bhagat (producer)
Mary Raffalli (producer)
Jeff Greenfield (correspondent)
CBS
For segment "RFK"
Nominee
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Ed Forgotson (producer)
David Small (producer)
Anthony Mason (correspondent)
CBS
For segment "Frost/Nixon"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Benjamin McCormick (producer)
George Osterkamp (producer)
John Blackstone (correspondent)
CBS
For segment "Rebel with a Cause: Harvey Milk"
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Editing - Quick Turnaround
David Small (editor)
CBS
For "Supreme Court Gun Decision"
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Editing - Quick Turnaround
Patrick Lee (editor)
CBS
For "Behind The Headlines: The Capture of Radovan Karadzic"

News & Documentary Emmy Awards 2007

Nominee
Emmy
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
David Bhagat (producer)
Amy Rosner (producer)
Jason Sacca (producer)
Bill Geist (correspondent)
CBS
For segment "In Their Honor" (9/24/2006)
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Rand Morrison (executive producer)
Estelle Popkin (senior broadcast producer)
Gavin P. Boyle (senior producer)
Sandra Malyszka LoPiccolo (producer)
Remington Korper (producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "Change of Plans" (4/2/2006)

News & Documentary Emmy Awards 2006

Nominee
Emmy
Outstanding Continuing Coverage of a News Story in a Regularly Scheduled Newscast
Mary Raffalli (producer)
Carol Ross (producer)
Steve Hartman (correspondent)
For continuing coverage "Toledo Journal"
Outstanding Cultural & Artistic Programming
Ramon Parkins (producer)
Russ Mitchell (corresponent)
CBS
For segment "Soulsville U.S.A.: STAX" (January 16, 2005)

News & Documentary Emmy Awards 2004

Nominee
Emmy
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Writing
Martha Teichner (writer)
CBS
For "In Memoriam"

News & Documentary Emmy Awards 2003

Nominee
Emmy
Outstanding Interview
Don Hewitt (executive producer)
Rand Morrison (executive producer)
Peter Klein (producer)
Mike Wallace (correspondent)
CBS
For 60 Minutes
For "Interview with John Forbes Nash, Jr."
Outstanding Cultural & Artistic Programming - Long Form
Rand Morrison (executive producer)
Mary McDonagh Murphy (senior broadcast producer)
Marquita Pool-Eckert (senior producer)
Estelle Popkin (senior producer)
Carol Ross (producer)
Jason Sacca (producer)
Lee Cowan (correspondent)
CBS
For "Benjamin Franklin"

News & Documentary Emmy Awards 2002

Winner
Emmy
Outstanding Coverage of a Breaking News Story - Long Form
Rand Morrison (executive producer)
Mary McDonagh Murphy (senior broadcast producer)
Marquita Pool-Eckert (senior producer)
Estelle Popkin (senior producer)
David Bhagat (producer)
Ed Forgotson (producer)
James Houtrides (producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "Twist of Fate"
Outstanding Feature Story in a Regularly Scheduled Newscast
Irene Taylor Brodsky (producer)
CBS
Heart of the Country
Nominee
Emmy
Outstanding Feature Story - Long Form
Rand Morrison (executive producer)
Mary McDonagh Murphy (senior executive producer)
Marquita Pool-Eckert (senior producer)
Estelle Popkin (senior producer)
Catherine Kim (producer)
Carol Ross (producer)
Bob McNamara (correspondent)
CBS
For segment "Liquid Assets"
Outstanding Feature Story - Long Form
Rand Morrison (executive producer)
Mary McDonagh Murphy (senior executive producer)
Marquita Pool-Eckert (senior producer)
Estelle Popkin (senior producer)
Patrick Lee (producer)
Jason Sacca (producer)
Charles Osgood (correspondent)
CBS
For segment "32 Across"
Best Report in a News Magazine
David Bhagat (producer)
Ed Forgotson (producer)
James Houtrides (producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "Twist of Fate"

News & Documentary Emmy Awards 2001

Winner
Emmy
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Writing
Peter Freundlich (writer)
CBS
For "Goodbye, and Thanks"
Nominee
Emmy
Outstanding Coverage of a Continuing News Story - Segments
Mary McDonagh Murphy (senior broadcast producer)
Marquita Pool-Eckert (senior producer)
Rand Morrison (executive producer)
Missie Rennie (executive producer)
James Houtrides (producer)
Robin Skeete (producer)
Martha Teichner (correspondent)
CBS
For segment "Life Sentences"
Outstanding Coverage of a Continuing News Story - Segments
Mary McDonagh Murphy (senior broadcast producer)
Marquita Pool-Eckert (senior producer)
Estelle Popkin (senior producer)
Rand Morrison (executive producer)
Michael Bronner (producer)
John Hamlin (producer)
James Houtrides (producer)
Matt Richman (producer)
Bob Simon (correspondent)
CBS
For segment "Mastermind"

News & Documentary Emmy Awards 1999

Winner
Emmy
Outstanding Coverage of a Continuing News Story in a Regularly Scheduled Newscast - Segments
Missie Rennie (executive producer)
Neville Harris (producer)
Dan Mogulof (producer)
Sandra Malyszka LoPiccolo (producer)
Bob Simon (correspondent)
CBS
Nominee
Emmy
Outstanding Interview/Interviewer
Missie Rennie (executive producer)
Mary Lou Teel (producer)
Charles Osgood (correspondent)
CBS
For segment "A Woman of Ireland"
Outstanding Coverage of a Continuing News Story - Segments
Missie Rennie (executive producer)
Larry Doyle (producer)
James Houtrides (producer)
Byron Pitts (correspondent)
CBS
For "Mud & Misery"

News & Documentary Emmy Awards 1987

Winner
Emmy
Outstanding Individual Achievement in a Craft: Writers
For "We've Grown Accustomed"
Outstanding Informational Cultural or Historical Programming - Programs
Charles Kuralt (reporter)
For "With Horowitz in Moscow"

Peabody Awards 1986

Winner
Peabody Award
CBS News

Peabody Awards 1980

Winner
Peabody Award

Television Critics Association Awards 2016

Nominee
TCA Award
Outstanding Achievement in News and Information

Television Critics Association Awards 2015

Nominee
TCA Award
Outstanding Achievement in News and Information

Television Critics Association Awards 2014

Nominee
TCA Award
Outstanding Achievement in News and Information

Television Critics Association Awards 1994

Nominee
TCA Award
Outstanding Achievement in News and Information

Writers Guild of America, USA 2017

Winner
WGA Award
News Script - Analysis, Feature, or Commentary
Tom Harris
"CBS Sunday Morning Almanac" June 12, 2016

Writers Guild of America, USA 2013

Winner
WGA Award (TV)
Television Graphic Animation
Bob Pook
"The Oscars"

Writers Guild of America, USA 2004

Nominee
WGA Award (TV)
News - Regularly Scheduled, Bulletin or Breaking Report
For the feature "Passing Of Music Legends".

Writers Guild of America, USA 1998

Winner
WGA Award (TV)
News - Regularly Scheduled, Bulletin or Breaking Report
For the feature "Diana, Princess of Wales". Tied with CBS Evening News with Dan Rather (1981).

See also

FAQ | User Reviews | User Ratings | External Reviews | Metacritic Reviews

Contribute to This Page

Please see our guide to updating awards

Recently Viewed