Edit
Roots (TV Mini-Series 2016) Poster

(2016)

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Bruce Beresford ... (1 episode, 2016)
Thomas Carter ... (1 episode, 2016)
Phillip Noyce ... (1 episode, 2016)
Mario Van Peebles ... (1 episode, 2016)

Series Writing Credits  

Alex Haley ... (novel) (4 episodes, 2016)
Lawrence Konner ... (2 episodes, 2016)
Mark Rosenthal ... (2 episodes, 2016)
Alison McDonald ... (1 episode, 2016)
Charles Murray ... (1 episode, 2016)

Series Cast  

Herbert Cavalier Jr. Herbert Cavalier Jr. ...  Town Folk 4 episodes, 2016
Jonathan Rhys Meyers ...  Tom Lea 3 episodes, 2016
Malachi Kirby ...  Kunta Kinte 3 episodes, 2016
Forest Whitaker ...  Fiddler 3 episodes, 2016
Laurence Fishburne ...  Alex Haley 3 episodes, 2016
Babs Olusanmokun ...  Omoro Kinte 3 episodes, 2016
Tevin Paul ...  Freed Slave Soldier / ... 3 episodes, 2016
Kerry Sims Kerry Sims ...  Slave 3 episodes, 2016
Matthew Goode ...  Dr. William Waller 2 episodes, 2016
Regé-Jean Page ...  Chicken George 2 episodes, 2016
Emayatzy Corinealdi ...  Belle 2 episodes, 2016
Shannon Lucio ...  Patricia Lea 2 episodes, 2016
James Purefoy ...  John Waller 2 episodes, 2016
Erica Tazel ...  Matilda 2 episodes, 2016
Derek Luke ...  Silla Ba Dibba 2 episodes, 2016
Katie McGuinness ...  Elizabeth Waller 2 episodes, 2016
Anika Noni Rose ...  Kizzy 2 episodes, 2016
Tony Curran ...  Connelly 2 episodes, 2016
Adam Fergus ...  Sir Eric Russell 2 episodes, 2016
Nokuthula Ledwaba Nokuthula Ledwaba ...  Binta Kinte 2 episodes, 2016
Carol Sutton ...  Miss Malizy 2 episodes, 2016
Chris Obi ...  Kintango 2 episodes, 2016
Roman Armstrong ...  Kunta Kinte Dbl / ... 2 episodes, 2016
Cortney McClelland Jr. Cortney McClelland Jr. ...  Newborn Chicken George 2 episodes, 2016
David Shiflett David Shiflett ...  Chicken Fight Gambler 2 episodes, 2016
Darrell L. Shuler Darrell L. Shuler ...  Waller Slave 2 episodes, 2016
Calvin Williams ...  Waller Slave / ... 2 episodes, 2016
Sam Woodworth Sam Woodworth ...  Confederate Soldier / ... 2 episodes, 2016
Chad L. Coleman ...  Mingo 1 episode, 2016
Herman Netzhammer Herman Netzhammer ...  Braggart townfolk 1 episode, 2016
Emyri Crutchfield ...  Teen Miss Kizzy 1 episode, 2016
Lane Garrison ...  Frederick Murray 1 episode, 2016
T.I. ...  Cyrus 1 episode, 2016
Genevieve Hannelius ...  Missy 1 episode, 2016
Anna Paquin ...  Nancy Holt 1 episode, 2016
Michael James Shaw ...  Marcellus 1 episode, 2016
Ike Amadi ...  Narrator 1 episode, 2016
Mekhi Phifer ...  Jerusalem 1 episode, 2016
Brett Rice ...  William Byrd 1 episode, 2016
Mark Rolston ...  Jewett 1 episode, 2016
Sedale Threatt Jr. ...  Tom 1 episode, 2016
Mandela Van Peebles ...  Noah 1 episode, 2016
Kedar Williams-Stirling ...  Sitafa 1 episode, 2016
Brett Baker ...  Sheriff's Deputy 1 episode, 2016
Simona Brown ...  Jinna 1 episode, 2016
Gabe Begneaud Gabe Begneaud ...  Hastings 1 episode, 2016
James Moses Black ...  Benjamin Lyon 1 episode, 2016
Hakeem Kae-Kazim ...  Samson 1 episode, 2016
Jason Bayle ...  Grenadier Captain 1 episode, 2016
Andrew Block ...  First Attendant 1 episode, 2016
Gregory Bright Gregory Bright ...  Driver Slave 1 episode, 2016
Miles Doleac ...  Mr. MacGregor 1 episode, 2016
James Gracie ...  Edward 1 episode, 2016
Mary Aphane Mary Aphane ...  Dancer 1 episode, 2016
Dominic Burgess ...  Lord Dunmore 1 episode, 2016
Colby Arps ...  Blaine 1 episode, 2016
Danny Cosmo ...  Slave Trader 1 episode, 2016
John P. Fertitta ...  Duel Judge 1 episode, 2016
Mark Ashworth ...  County Crier 1 episode, 2016
Jared Bankens ...  Slave Dealer 1 episode, 2016
David Dahlgren ...  Planter 1 episode, 2016
Jim Gleason ...  Charleston Barker 1 episode, 2016
Lucius Baston ...  Reverend Garland 1 episode, 2016
LeVar Burton ...  Ephraim 1 episode, 2016
Darren Darnborough ...  Red Coat #1 1 episode, 2016
Ann Hamilton ...  Mrs. Jewett 1 episode, 2016
Kyle Baughman Kyle Baughman ...  Banjo Playing Soldier 1 episode, 2016
Tony Caprari Tony Caprari ...  Slave Buyer #1 1 episode, 2016
Lola Fyke ...  Abigail - Age 7 1 episode, 2016
Bowie Hamilton ...  White Man #1 1 episode, 2016
Jackson Beals ...  Major General Forrest 1 episode, 2016
B.J. Grogan B.J. Grogan ...  Rickety Man 1 episode, 2016
Garrett Kruithof ...  Roadblock Rider 1 episode, 2016
Chukwuma Onwuchekwa Chukwuma Onwuchekwa ...  Troilus 1 episode, 2016
Brandon Bracey ...  Boseman 1 episode, 2016
Ousmane Dagno Ousmane Dagno ...  Badja 1 episode, 2016
Octavius J. Johnson ...  Carleton 1 episode, 2016
Brett Lapeyrouse ...  White Man #3 1 episode, 2016
Kesha Bullard Kesha Bullard ...  Lilly Su 1 episode, 2016
Sharleen Dziire Sharleen Dziire ...  Young Laundress 1 episode, 2016
David Kallaway ...  Edward Covey 1 episode, 2016
Sharon K. London Sharon K. London ...  Sister Sarah 1 episode, 2016
Jason Carter ...  Viscount Shaw 1 episode, 2016
Mbulelo Grootboom Mbulelo Grootboom ...  Foulah 1 episode, 2016
David Kency ...  Field Hand 1 episode, 2016
Jaylin Ogle ...  Little Chicken George 1 episode, 2016
Ian Casselberry ...  Tyler 1 episode, 2016
Robert Hobbs ...  Slave Buyer #2 1 episode, 2016
Dylan Kenin ...  Spalding 1 episode, 2016
Shane Partlow ...  Tall Gambler 1 episode, 2016
Ladson Deyne Ladson Deyne ...  Major Wimsatt 1 episode, 2016
Thomas Tah Hyde III ...  Aaron 1 episode, 2016
Carrie Lazar ...  Emmeline 1 episode, 2016
Marco St. John ...  Second Gambler 1 episode, 2016
Kirby Jackson Kirby Jackson ...  Tabitha 1 episode, 2016
Anthony Marble ...  Dragoon Captain 1 episode, 2016
Henry Frost ...  Ballard 1 episode, 2016
Ben Kgosimore Ben Kgosimore ...  Kalabi Koro 1 episode, 2016
Isaiah Margan Isaiah Margan ...  Noah - Age 7 1 episode, 2016
Lance Tafelski ...  White Man #2 1 episode, 2016
Renell Gibbs ...  Black Soldier 1 episode, 2016
Bonko Cosmo Khoza Bonko Cosmo Khoza ...  Djata Koro 1 episode, 2016
Eric Mendenhall ...  Red Coat #3 1 episode, 2016
Charley Vance ...  Old White Man 1 episode, 2016
Jaedon Godley Jaedon Godley ...  Uriah 1 episode, 2016
Kadialy Kouyate Kadialy Kouyate ...  Griot 1 episode, 2016
David Midthunder ...  Nansemond Recruit 1 episode, 2016
George Villas ...  First Gambler 1 episode, 2016
Carlacia Grant ...  Irene 1 episode, 2016
Jaren Mitchell ...  Slave Recruit #1 1 episode, 2016
Patrick Weathers ...  County Barker 1 episode, 2016
Kelvin Harrison Jr. ...  Winslow 1 episode, 2016
Kaden Washington Lewis ...  Slave Child 1 episode, 2016
John Neisler ...  Evangelist 1 episode, 2016
Josh Whites ...  Bearded Barker 1 episode, 2016
Joy Jacobson ...  Charlotte Murray 1 episode, 2016
Mondi Abenico Makhoba Mondi Abenico Makhoba ...  Baila Koro 1 episode, 2016
Dickson Obahor ...  Slave Recruit #2 1 episode, 2016
George Wilson George Wilson ...  Uncle Pompey 1 episode, 2016
Betty Jeune ...  Slave Girl 1 episode, 2016
Pierre Malherbe Pierre Malherbe ...  Franklin 1 episode, 2016
Tom Proctor ...  Thief #1 1 episode, 2016
Sam Malone ...  Ashford 1 episode, 2016
Roxy Marosa Roxy Marosa ...  Laundress 1 episode, 2016
Joe Sartee ...  Red Coat #2 1 episode, 2016
Spence Maughon ...  Red-Haired Corporal 1 episode, 2016
Denise Milfort ...  Miss Ellen 1 episode, 2016
Saniyya Sidney ...  Kizzy - Age 6 1 episode, 2016
Carel Nel Carel Nel ...  Captain Davies 1 episode, 2016
Carl Palmer ...  Overseer Toomey 1 episode, 2016
Kiera Strauss ...  Missy - Age 6 1 episode, 2016
Ernest Ndlovu Ernest Ndlovu ...  Wolof Man 1 episode, 2016
Lawrence Turner ...  Thief #2 1 episode, 2016
Nandi Nyembe Nandi Nyembe ...  Grandma Yaisa 1 episode, 2016
Wayne Pére ...  Benjamin Murray 1 episode, 2016
Peace Nzirawa Peace Nzirawa ...  Saloum 1 episode, 2016
Terence Rosemore ...  Orly 1 episode, 2016
Prince Sonni Ochuba Prince Sonni Ochuba ...  Djeliba Koro 1 episode, 2016
Aaron K Smalls ...  Barefoot Ex-Slave 1 episode, 2016
Jonathan Pienaar ...  Carrington 1 episode, 2016
Frankie Smith ...  James 1 episode, 2016
Zak Rowlands ...  Taylor 1 episode, 2016
Brandon Stacy ...  Clingman 1 episode, 2016
Mavuso Simelane Mavuso Simelane ...  Mandinka Slave 1 episode, 2016
Matt Story ...  Captain Pratt 1 episode, 2016
Lyndon Stratford Lyndon Stratford ...  Peck 1 episode, 2016
Jay Thames ...  Teamster 1 episode, 2016
Lemogang Tsipa Lemogang Tsipa ...  Addo 1 episode, 2016
Mary Twala Mary Twala ...  Nyo Boto 1 episode, 2016
Donald Watkins ...  Virgil 1 episode, 2016
Trevayne Weber Trevayne Weber ...  Peter 1 episode, 2016
James Yeargain James Yeargain ...  Private 1 episode, 2016
Ebby Weyime ...  Branded Woman 1 episode, 2016
Siphiwe Zungu Siphiwe Zungu ...  Mamba Jambo 1 episode, 2016
Pakamisa Zwedala Pakamisa Zwedala ...  Lopes 1 episode, 2016
Kirk H. Andersen Kirk H. Andersen ...  English Gambler 1 episode, 2016
Brett Beoubay ...  Wealthy Waller Party Guest 1 episode, 2016
Silas Borelly ...  Dancer 1 episode, 2016
Gabriel Byrd Gabriel Byrd ...  Family Member 1 episode, 2016
Queen Byrd Queen Byrd ...  Family Member 1 episode, 2016
Jeff Caperton ...  Sir Atkins 1 episode, 2016
Tyfanni Cassidy Tyfanni Cassidy ...  Christmas Party Dancer 1 episode, 2016
Michelle L. Clarke Michelle L. Clarke ...  Wealthy Passbyers 1 episode, 2016
Calen Curtis Edwards Calen Curtis Edwards ...  Soilder 1 episode, 2016
Dudley Fuqua Dudley Fuqua ...  Soldier 1 episode, 2016
Juan Gaspard ...  Union Soldier 1 episode, 2016
Creole Gaudet ...  Cannoneer 1 episode, 2016
Steven Grossman ...  Chicken Fight Gambler / ... 1 episode, 2016
Christopher Gulas Christopher Gulas ...  Confederate soldier / ... 1 episode, 2016
Catherine Humphrey Catherine Humphrey ...  Maria 1 episode, 2016
Eddie Kendrick ...  Town Folk 1 episode, 2016
Donald M. Krause ...  Wager Clerk 1 episode, 2016
Jacquelin Lopez ...  Waller Slave 1 episode, 2016
Deveney Marshall ...  Ring Shout Dancer 1 episode, 2016
Aaron N. Martin ...  Vance 1 episode, 2016
Marco M. McQueen Marco M. McQueen ...  Freeman 1 episode, 2016
Harlon Miller ...  Militiaman 1 episode, 2016
Brittany Monet ...  Little Kizzy 1 episode, 2016
Mike R. Moreau ...  Redcoat Soldier 1 episode, 2016
Kaleb Naquin ...  Cockfight Gambler 1 episode, 2016
Ron M Patterson Ron M Patterson ...  Coveys Militia 1 episode, 2016
Brandon Pettis Brandon Pettis ...  Cannoneer 1 episode, 2016
Michael Rollins ...  Englishman / ... 1 episode, 2016
William Schaff ...  Poor Farmer 1 episode, 2016
Joseph Singletary ...  Luther 1 episode, 2016
Jordan Smith Jordan Smith ...  Bushwhacker 1 episode, 2016
Lisa Ann Smith Lisa Ann Smith ...  Mrs. Spaulding 1 episode, 2016
Lisha Wheeler ...  Murray Slave 1 episode, 2016
Rosé Belara Young ...  Ring Shout Dancer 1 episode, 2016
Jon Arthur Jon Arthur ...  Confederate Shooter / ... (uncredited) 2 episodes, 2016
Ron Centanni Ron Centanni ...  Confederate Soldier / ... (uncredited) 2 episodes, 2016
Fiona McQuinn ...  Dr. Waller Guest (uncredited) 2 episodes, 2016
Jared Antoline ...  Union Soldier (uncredited) 1 episode, 2016
Holly Bonney ...  Prostitute (uncredited) 1 episode, 2016
James Breaux James Breaux ...  Cock Fight Attendee (uncredited) 1 episode, 2016
Jon Buckhouse Jon Buckhouse ...  Slave (uncredited) 1 episode, 2016
Ryan Carlos Castro Ryan Carlos Castro ...  Bushwhacker (uncredited) 1 episode, 2016
Cynthia LeBlanc Cynthia LeBlanc ...  Fancy Waller Wagon Guest (uncredited) 1 episode, 2016
Gary Wayne Loper ...  Gambler (uncredited) 1 episode, 2016
Victoria Steadman ...  Connelly's Wife (uncredited) 1 episode, 2016
Jason York Jason York ...  Slave (uncredited) 1 episode, 2016
Jason York Jason York ...  Slave (uncredited) 1 episode, 2016

Series Produced by 

LeVar Burton ... co-executive producer (4 episodes, 2016)
Alissa M. Kantrow ... producer (4 episodes, 2016)
Will Packer ... executive producer (4 episodes, 2016)
Marc Toberoff ... executive producer (4 episodes, 2016)
Karen Mayeda Vranek ... co-producer (4 episodes, 2016)
Korin Williams ... co-executive producer (4 episodes, 2016)
Mark Wolper ... executive producer (4 episodes, 2016)
Ann Kindberg ... producer (3 episodes, 2016)
Cheryl Eatock ... producer (1 episode, 2016)
Barry Jossen ... executive producer (1 episode, 2016)
Lawrence Konner ... executive producer (1 episode, 2016)
Mark Rosenthal ... executive producer (1 episode, 2016)

Series Music by 

Alex Heffes ... (4 episodes, 2016)
Philip Miller ... (1 episode, 2016)

Series Cinematography by 

Peter Menzies Jr. ... (3 episodes, 2016)
Sharone Meir ... (1 episode, 2016)

Series Film Editing by 

Greg Babor ... (1 episode, 2016)
David Beatty ... (1 episode, 2016)
Neil Mandelberg ... (1 episode, 2016)
Martin Nicholson ... (1 episode, 2016)
James Wilcox ... (1 episode, 2016)

Series Casting By 

Meagan Lewis ... (4 episodes, 2016)
Victoria Thomas ... (2 episodes, 2016)
Leo Davis ... (1 episode, 2016)
Lissy Holm ... (1 episode, 2016)

Series Production Design by 

Ida Random ... (4 episodes, 2016)
David Barkham ... (1 episode, 2016)
Jonathan Hely-Hutchinson ... (1 episode, 2016)

Series Art Direction by 

Kelly Curley ... (4 episodes, 2016)
Catherine Gaum ... (1 episode, 2016)
Sara Hartinger ... (1 episode, 2016)

Series Set Decoration by 

Alice Baker ... (4 episodes, 2016)
Jo Stuart Fox ... (4 episodes, 2016)
Melinda Launspach ... (1 episode, 2016)

Series Costume Design by 

Ruth E. Carter ... (4 episodes, 2016)
Diana Cilliers ... (1 episode, 2016)

Series Makeup Department 

Chelsea Barber ... assistant hair stylist (4 episodes, 2016)
Nikki I Brown ... makeup artist (4 episodes, 2016)
Niqui da Silva ... key makeup artist (4 episodes, 2016)
Bailey Domke ... special makeup effects artist (4 episodes, 2016)
Jillian Erickson ... makeup artist / third makeup: New Orleans (4 episodes, 2016)
Adam Gaeta ... key hair stylist (4 episodes, 2016)
Marcos Gonzales ... hair additional (4 episodes, 2016)
Sherri B. Hamilton ... hair stylist (4 episodes, 2016)
Wade Hampton ... hair stylist (4 episodes, 2016)
Conrad Hilton ... hair special fx (4 episodes, 2016)
Elvis Jones ... special effects makeup designer / special effects makeup designer: United States (4 episodes, 2016)
Jack Lazzaro ... additional makeup artist (4 episodes, 2016)
Cass McClure ... special makeup effects artist / prosthetic makeup artist (4 episodes, 2016)
Jeannette Moriarty ... additional hair stylist (4 episodes, 2016)
Stacey Morris ... hair special fx (4 episodes, 2016)
Paige Reeves ... third makeup artist / key makeup artist: United States (4 episodes, 2016)
LeDiedra Richard-Baldwin ... makeup artist (4 episodes, 2016)
Carlos Savant ... special makeup effects artist: lab technician / special makeup effects lab technician (4 episodes, 2016)
Aimee Stuit ... key makeup artist / makeup department head / makeup department head: United States (4 episodes, 2016)
Emily Tatum ... makeup artist (4 episodes, 2016)
Vicki Vacca ... makeup artist (4 episodes, 2016)
Adam Walls ... special makeup effects artist / special effects makeup artist: United States (4 episodes, 2016)
Tony Ward ... hair department head / hair department head: United States (4 episodes, 2016)
Crystal Wells ... hair stylist / additional hair stylist (4 episodes, 2016)
Shan Williams ... day player (4 episodes, 2016)
Lawrnell Bell-Rattler ... hair stylist (3 episodes, 2016)
Stacy Kelly ... makeup department head (3 episodes, 2016)
Jami Ross ... makeup artist (3 episodes, 2016)
Mia Goff ... makeup artist (2 episodes, 2016)
Erin Moreau ... hair stylist (2 episodes, 2016)
Lesley Rodriguez ... makeup artist (2 episodes, 2016)
Blythe Bickham ... assistant hair stylist (1 episode, 2016)
Marike Liebetrau ... makeup artist (1 episode, 2016)
Talli Pachter ... key hair stylist (1 episode, 2016)
Graham Press ... special effects makeup designer (1 episode, 2016)
Christa Schoeman ... hair department head / makeup department head (1 episode, 2016)
Chad Waller ... special effects makeup artist (1 episode, 2016)
Melizah Anguiano Wheat ... personal hair stylist: Anna Paquin (1 episode, 2016)

Series Production Management 

Alissa M. Kantrow ... production manager / unit production manager (4 episodes, 2016)
Henry Langstraat ... post-production supervisor (4 episodes, 2016)
Kirk W. Johnson ... 2nd unit production supervisor (2 episodes, 2016)
Jon Ollwerther ... drone production manager (2 episodes, 2016)
Carol Heij ... production manager: South Africa (1 episode, 2016)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Brittney Diez ... second second assistant director (4 episodes, 2016)
Jared Swidzinski ... additional second ad (4 episodes, 2016)
L. Warren Thompson ... second unit director (4 episodes, 2016)
Paul Uddo ... first assistant director / second unit director (4 episodes, 2016)
Ashley Foster ... additional second assistant director (3 episodes, 2016)
Scott August ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Trevor Goslin ... second unit second assistant director (2 episodes, 2016)
Jared Hopkins ... additional second assistant director / second assistant director (2 episodes, 2016)
Cali Pomes ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Ann C. Salzer ... first assistant director (2 episodes, 2016)
T.C. Setlogelo ... base camp pa (2 episodes, 2016)
Seth Hansen ... second assistant director (1 episode, 2016)
Brett Hodgkinson ... first assistant director (1 episode, 2016)
Noga Isackson ... first assistant director (1 episode, 2016)
Dan Katzman ... first assistant director (1 episode, 2016)
Scott Metcalfe ... first assistant director (1 episode, 2016)
Gerson Paz ... second assistant director (1 episode, 2016)
Sonia V. Torres ... second second assistant director (1 episode, 2016)

Series Art Department 

Herbert Adler ... snr. construction foreman (4 episodes, 2016)
Alice Alward ... art department coordinators (4 episodes, 2016)
Jill Broadfoot ... set decoration buyer (4 episodes, 2016)
Ashley Clements ... prop buyer (4 episodes, 2016)
Randall S. Coe ... construction coordinator (4 episodes, 2016)
Carl Counts ... set decoration coordinator (4 episodes, 2016)
Chris Craine ... assistant art director (4 episodes, 2016)
Russ Doyle ... key greens (4 episodes, 2016)
Hennie Goddard ... construction foreman (4 episodes, 2016)
John Herbert ... painting supervisor (4 episodes, 2016)
Michael A. Johnson ... lead man (4 episodes, 2016)
Seth M. Johnson ... props (4 episodes, 2016)
Grace Kelsey ... on-set scenic (4 episodes, 2016)
Chris Kibler ... construction purchaser (4 episodes, 2016)
Heather La Kor ... assistant property master: 2nd (4 episodes, 2016)
Henry McGee ... art department assistant (4 episodes, 2016)
Patrick McGuire ... set dresser (4 episodes, 2016)
Jorin Ostroska ... assistant property master (4 episodes, 2016)
Alixandra Petrovich ... on set dresser (4 episodes, 2016)
Marius Pretorius ... head scenic (4 episodes, 2016)
Brad Quintana ... propmaker (4 episodes, 2016)
Phillip Roberts ... standby set dresser (4 episodes, 2016)
Erica Van Den Raad ... construction coordinator: part one (4 episodes, 2016)
Emily Weston ... props (4 episodes, 2016)
Matt Zaff ... set dresser: 2nd on set dresser (4 episodes, 2016)
Meredith Zelenka ... set decoration assistant (4 episodes, 2016)
Lindsay LaGrange ... props assistant (3 episodes, 2016)
Alexander Lasseigne III ... set dresser (3 episodes, 2016)
Michael S. Martin ... property master (3 episodes, 2016)
Jesse Michael Owen ... storyboard artist (3 episodes, 2016)
Elliot Westphal ... on set dresser: additional (3 episodes, 2016)
Simonette Berry ... scenic painter gang boss (2 episodes, 2016)
Melisa Coby ... scenic artist (2 episodes, 2016)
Jared Pendergrass ... assistant property (2 episodes, 2016)
Gordon Russell ... construction foreman (2 episodes, 2016)
Robin Simmerly ... property assistant (2 episodes, 2016)
Mark Auret ... property master: South Africa (1 episode, 2016)
Timothy Crick ... greens (1 episode, 2016)
Nicholas Ellerbee ... propmaker (1 episode, 2016)
Brigitte-Michelle Floegel ... set dresser (1 episode, 2016)
Menzi Hlongwa ... art department (1 episode, 2016)
Michael Hyman ... scenic foreman (1 episode, 2016)
Camile Kelsey ... scenic (1 episode, 2016)
Lager Peters ... Lead Stage Hand (1 episode, 2016)
Clive Pollick ... construction manager (1 episode, 2016)
Cody Recker ... set dresser (1 episode, 2016)
George Sanchez ... plasterer gangboss (1 episode, 2016)
Danielle Skriker ... set dresser (1 episode, 2016)
Stephen H. Porter ... art department coordinator (uncredited) (2 episodes, 2016)
Karl Schulschenk ... storyboard artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Mark Seath ... lead construction (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Sound Department 

Timothy A. Cleveland ... sound designer (4 episodes, 2016)
Jonathan Corona ... assistant sound editor (4 episodes, 2016)
Judah Getz ... adr mixer (4 episodes, 2016)
John Guentner ... foley mixer (4 episodes, 2016)
Jenna Lange ... post audio producer (4 episodes, 2016)
Vicki Lemar ... adr mixer (4 episodes, 2016)
Jacob McNaughton ... foley mixer (4 episodes, 2016)
Gary Megregian ... supervising sound editor (4 episodes, 2016)
Samuel Munoz ... foley editor (4 episodes, 2016)
Jamey Osborne ... sound utility (4 episodes, 2016)
Richard Schexnayder ... sound mixer (4 episodes, 2016)
Noel Vought ... foley artist (4 episodes, 2016)
Stephen Webster ... adr mixer (4 episodes, 2016)
Mitchell Lestner ... foley editor (3 episodes, 2016)
Michael Botha ... a.d.r. mixer (2 episodes, 2016)
Christian Buenaventura ... dialogue editor (2 episodes, 2016)
Jason Dotts ... ADR mixer (2 episodes, 2016)
Steven Huerstel ... boom operator (2 episodes, 2016)
Reed Lovell ... adr mixer: Atlanta (2 episodes, 2016)
Andrew Spencer Dawson ... adr supervisor (1 episode, 2016)
Paul J. Diller ... sound effects editor (1 episode, 2016)
Ginger Geary ... foley artist (1 episode, 2016)
J.J. Le Roux ... sound recordist (1 episode, 2016)
James Long ... boom operator (1 episode, 2016)
Stuart Martin ... supervising adr editor (1 episode, 2016)
Daniel N. Salas ... sound effects editor (1 episode, 2016)
Michael Sana ... sound effects editor (1 episode, 2016)
John Snider ... sound effects editor (1 episode, 2016)
Marcello Dubaz ... sound effects editor (uncredited) (4 episodes, 2016)
Jason Krane ... dialogue/adr editor (uncredited) (4 episodes, 2016)
Steven Stuhr ... dialogue editor (uncredited) (4 episodes, 2016)
Billy Theriot ... adr mixer (uncredited) (4 episodes, 2016)
Geoff Kock ... a.d.r. recordist (uncredited) (1 episode, 2016)
Roy Machado ... adr mixer (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Special Effects by 

Ivan Janse Van Rensburg ... special effects foreman (4 episodes, 2016)
Jase Warrington ... special effects foreman (4 episodes, 2016)
Max Poolman ... special effects supervisor (1 episode, 2016)
Jeffrey G. Wicker ... special effects technician (1 episode, 2016)

Series Visual Effects by 

David W. Brown Jr. ... visual effects coordinator (4 episodes, 2016)
Julio Galvan ... digital compositor (4 episodes, 2016)
Tie David Gambacurta ... tracking/layout artist / tracking/matchmove/layout artist (4 episodes, 2016)
Sara Hilmarsdóttir ... compositing technical director (4 episodes, 2016)
Taj Nabhani ... digital artist: mr x (4 episodes, 2016)
Yiris Hallal Padilla ... visual effects supervisor (4 episodes, 2016)
Mike Stadnyckyj ... compositing supervisor (4 episodes, 2016)
Mike Borrett ... visual effects producer: Mr. X Inc. (3 episodes, 2016)
Ian Douglass ... digital artist (3 episodes, 2016)
Eric Fulford ... digital artist (3 episodes, 2016)
Alfonso Miranda ... matte painter (3 episodes, 2016)
Dominic Remane ... visual effects supervisor (3 episodes, 2016)
Conner Stirling ... visual effects editorial (3 episodes, 2016)
Seth Brower ... compositor: Encore Hollywood (2 episodes, 2016)
Ricardo Camacho Páramo ... digital compositor (2 episodes, 2016)
Karen E. Goulekas ... additional visual effects supervisor (2 episodes, 2016)
Wicus Labuschagne ... digital compositor / lead compositor: Inspired Minority (2 episodes, 2016)
Nicole Librodo ... visual effects coordinator (2 episodes, 2016)
Robin Mangat ... tracking & matchmove artist (2 episodes, 2016)
Omar Miranda Quiñones ... digital compositor (2 episodes, 2016)
Abhishek More ... visual effects producer (2 episodes, 2016)
Vittamsetty Manga Rao ... digital compositor (2 episodes, 2016)
Nick Sinnott ... tracking artist (2 episodes, 2016)
Kondareddy Suresh ... visual effects (2 episodes, 2016)
Jean-Claude van Staden ... modeler (2 episodes, 2016)
Jonathan Lisandro Gutierrez Vleeschower ... digital compositor (2 episodes, 2016)
George Webster ... visual effects supervisor: loco vfx (2 episodes, 2016)
Misael Isaac Zamarripa ... digital compositor (2 episodes, 2016)
Esther Badenhorst ... assistant vfx editor (1 episode, 2016)
Megan Bagshaw ... compositor (1 episode, 2016)
Justin Cohen ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Alain De Klerk ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Simon Hansen ... overall visual effects producer / visual effects supervisor (1 episode, 2016)
Zybrand Jacobs ... fx artist: Inspired Minority (1 episode, 2016)
Aninka Jonck ... visual effects production manager (1 episode, 2016)
Paul Kalil ... overall visual effects producer / visual effects producer: inspired minority (1 episode, 2016)
Jose Guadalupe Olmeda ... digital compositor (1 episode, 2016)
Shamiel Rinquest ... digital compositor: visual effects / visual effects artist (1 episode, 2016)
Richard Stevenson ... cg artist (1 episode, 2016)
Stephanie Traut ... vfx editor / visual effects editor (1 episode, 2016)
Rob van den Bragt ... cg supervisor, tx vfx: Chocolate Tribe (1 episode, 2016)
Marco van der Merwe ... sequence lead (1 episode, 2016)
Douw van Niekerk ... digital compositor / matchmove artist (1 episode, 2016)
Cobus van Staden ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Mark Velazquez ... digital compositor (1 episode, 2016)
David Whitehouse ... visual effects producer: Loco VFX (1 episode, 2016)
Jonathan Alenskas ... senior digital compositor (uncredited) (1 episode, 2016)
Jamie Belford ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Jeaneliz de Nys ... cg artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Dries Du Preez ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Clinton Keith Ford ... cg lead (uncredited) (1 episode, 2016)
Florian Fueger ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Nick Latimer ... assistant: vfx editor (uncredited) (1 episode, 2016)
Theo le Roux Preis ... cg supervisor (uncredited) (1 episode, 2016)
Joe Pistorius ... visual effects art director (uncredited) (1 episode, 2016)
Jonty Pressinger ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Amira Quinlan ... financial controller (uncredited) (1 episode, 2016)
Liam Raeburn ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Fir Suidema ... assistant visual effects supervisor (uncredited) / on set visual effects supervisor (uncredited) (1 episode, 2016)
Derik van den Berg ... cg supervisor: loco vfx (uncredited) (1 episode, 2016)
Raymond Volker ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Stunts 

Luke Hawx ... stunts (4 episodes, 2016)
Precious Jenkins ... stunt performer (4 episodes, 2016)
Michael Ortiz ... stunt performer (4 episodes, 2016)
Scheryl W Brown ... stunt double: E'Myri Lee Crutchfield / stunt double: Anika Noni Rose (3 episodes, 2016)
Kurt DeVille ... stunt double: Forest Whitaker (3 episodes, 2016)
Ethan Lee ... stunt performer (3 episodes, 2016)
Lloyd Pitts ... stunts / stunt double: Jonathan Rhys Meyers (3 episodes, 2016)
Brad Royster ... utility stunts (3 episodes, 2016)
Sean Paul Braud ... stunts (2 episodes, 2016)
Jay Caputo ... stunts (2 episodes, 2016)
Tony Donno ... stunt player (2 episodes, 2016)
Mark Fisher ... stunts / utility stunts (2 episodes, 2016)
Philip Fornah ... stunts (2 episodes, 2016)
Barry Hanley ... stunt performer / stunt team: stunt double (2 episodes, 2016)
Floyd Anthony Johns Jr. ... stunts (2 episodes, 2016)
Josh Kemble ... stunt performer (2 episodes, 2016)
Nito Larioza ... stunt performer (2 episodes, 2016)
Bethany Levy ... Teen Kizzy Stunt Double (2 episodes, 2016)
Kortney Manns ... stunt performer (2 episodes, 2016)
Kevin Reid ... stunt double: Jonathan Rhys Meyers / stunts (2 episodes, 2016)
Preston Schrag ... stunts (2 episodes, 2016)
Wesley Scott ... stunts (2 episodes, 2016)
Joseph Singletary ... stunts (2 episodes, 2016)
Nick Stanner ... stunt player / stunts (2 episodes, 2016)
Hamid-Reza Benjamin Thompson ... stunt double: Hakeem Kae-Kazim / stunt double: Sedale Threatt, Jr (2 episodes, 2016)
Kevin Waterman ... stunt performer / stunts (2 episodes, 2016)
Rocky Abou-Sakher ... stunt performer (1 episode, 2016)
Jason Ament ... stunt performer (1 episode, 2016)
Jon Arthur ... gun handler (1 episode, 2016)
Kabelo Bouga Chalatsane ... stunt double: malachi kirby (1 episode, 2016)
Jacob Chambers ... stunts (1 episode, 2016)
Matt Cipro ... stunt performer (1 episode, 2016)
Danny Cosmo ... stunt player (1 episode, 2016)
Joe Dryden ... utility stunts (1 episode, 2016)
Kevin Dyer ... Stunt Double: Rege-Jean Page (1 episode, 2016)
Filip Ciprian Florian ... fight choregrapher (1 episode, 2016)
Kirk A. Jenkins ... stunt double: octavius johnson (1 episode, 2016)
Jean Claude Leuyer ... stunt performer (1 episode, 2016)
Nicole Marines ... stunt double: Anna Paquin (1 episode, 2016)
Aaron Matthews ... stunts (1 episode, 2016)
Anton Moon ... stunt coordinator (1 episode, 2016)
Andy Rusk ... stunts (1 episode, 2016)
Nathan Siebring ... stunt performer (1 episode, 2016)
Natoya Wayne ... stunts (1 episode, 2016)
Joe Nin Williams ... utility stunts (1 episode, 2016)
Ian Williamson ... stunt performer (1 episode, 2016)
Michael Yahn ... stunts (1 episode, 2016)
Pauline Boudreaux ... stunt double: G. Hannelius (uncredited) (1 episode, 2016)
Armed Guard ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Kundai Murapa ... stunt double: Kunta Kinte (uncredited) (1 episode, 2016)
Josie Walsh ... assistant stunt coordinator (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Camera and Electrical Department 

Bob Bates ... gaffer (4 episodes, 2016)
Scott Calcagno ... rigging grip (4 episodes, 2016)
Steven Cueva ... a cam first ac (4 episodes, 2016)
Brandon Dauzat ... first assistant camera: "b" camera (4 episodes, 2016)
Steve Dietl ... still photographer (4 episodes, 2016)
Rowland Egerton ... best boy rigging grip (4 episodes, 2016)
Corey Erwin ... best boy electric (4 episodes, 2016)
Cale Finot ... director of photography: 2nd unit / director of photography: second unit (4 episodes, 2016)
Jim Firios ... lighting technician / additional camera operator (4 episodes, 2016)
Dan Furst ... video assist / video assist operator (4 episodes, 2016)
Henry Guzman ... rigging electrician (4 episodes, 2016)
Jordan Hager ... grip (4 episodes, 2016)
Darcy Lynne Jamison ... lighting programmer (4 episodes, 2016)
Lonnie Kahoe ... dolly/crane grip (4 episodes, 2016)
Vic Keatley ... rigging gaffer (4 episodes, 2016)
Matthew LeCrone ... lighting technician (4 episodes, 2016)
Chad Naremore ... best boy grip (4 episodes, 2016)
Taylor Seaman ... loader (4 episodes, 2016)
Nate Selee ... lighting console programmer (4 episodes, 2016)
Stephanie Sousa ... lighting technician (4 episodes, 2016)
Jon Tenholder ... lighting technician (4 episodes, 2016)
Chris Trosclair ... lighting technician (4 episodes, 2016)
Tedd Underwood ... rigging best boy electric (4 episodes, 2016)
John Vinson ... grip (4 episodes, 2016)
Melvin J. Walker ... grip (4 episodes, 2016)
Michael Watson ... b cam operator (4 episodes, 2016)
Sterling Wiggins ... second assistant camera: b camera (4 episodes, 2016)
Justin Wright ... lighting technician (4 episodes, 2016)
Joshua Anderson ... additional lighting technician (3 episodes, 2016)
Jason Bauer ... digital imaging technician (3 episodes, 2016)
Diogo Domingues ... b camera focus puller (3 episodes, 2016)
Stephen Early ... first assistant camera: c camera (3 episodes, 2016)
Peter McCaffrey ... camera operator (3 episodes, 2016)
Chad Oliver ... digital imagining technician (3 episodes, 2016)
Justin Paterson ... rigging gaffer (3 episodes, 2016)
Mike Rushing ... grip (3 episodes, 2016)
Ryan Watson ... rigging grip / best boy rigging grip (3 episodes, 2016)
Eric Wycoff ... director of photography: second unit (3 episodes, 2016)
Jeffrey Steven Brink ... aerial drone cinematographer (2 episodes, 2016)
Sean Brown ... grip / Drone Technician (2 episodes, 2016)
Michael Craig Ferguson ... aerial drone pilot (2 episodes, 2016)
Nicholas Groetsch ... video assist: second unit (2 episodes, 2016)
Michael Lowendick ... grip (2 episodes, 2016)
Callie Moore ... second assistant "c" camera (2 episodes, 2016)
Josh Oliver ... electrician (2 episodes, 2016)
Kristina Piliya ... second assistant camera (2 episodes, 2016)
Kristina Tina Piliya ... second assistant camera (2 episodes, 2016)
Zachary Sieffert ... first assistant camera (2 episodes, 2016)
Jacob Alvarez ... grip (1 episode, 2016)
Austin Alward ... first assistant camera: b camera (1 episode, 2016)
Michael Applebaum ... camera operator: "b" camera, United States (1 episode, 2016)
Nathan Borck ... digital imaging technician (1 episode, 2016)
Michael Carstensen ... b camera operator (1 episode, 2016)
Peter Caty ... Aerobo Ground Technician (1 episode, 2016)
Pete Cavaciuti ... a camera operator (1 episode, 2016)
Jake Czepiel ... second unit dolly grip (1 episode, 2016)
Roberto De Angelis ... steadicam operator camera operator (1 episode, 2016)
Cristo Duvenage ... d.i.t (1 episode, 2016)
Stephen Fouasnon ... digital imaging technician: second unit (1 episode, 2016)
Bryan Freed ... electrician (1 episode, 2016)
Kevin Gazdik ... rigging gaffer (1 episode, 2016)
Houston Hadden ... assistant camera (1 episode, 2016)
Mike McLaughlin ... gaffer (1 episode, 2016)
Chris Moten ... grip (1 episode, 2016)
Brian Posslenzny ... electrician (1 episode, 2016)
Joshua Sepe ... grip (1 episode, 2016)
Wayne Shields ... gaffer (1 episode, 2016)
Michele K. Short ... still photographer (1 episode, 2016)
Michael Swan ... director of photography: second unit (1 episode, 2016)
Arno van der Laan ... second assistant camera "a" camera (1 episode, 2016)
Mark Van Der Merwe ... d.i.t (1 episode, 2016)
Zaan Wienand ... key grip (1 episode, 2016)
Fabio Cachucho ... second assistant camera: second unit (uncredited) (1 episode, 2016)
Andy Chen ... first assistant camera: vfx unit (uncredited) (1 episode, 2016)
Casey Crafford ... still photographer (uncredited) (1 episode, 2016)
Marco Goncalves ... second assistant a camera: second unit (uncredited) (1 episode, 2016)
Todd Greenlee ... second assistant camera (uncredited) (1 episode, 2016)
Michael D. Kennedy ... scorpio head technician (uncredited) (1 episode, 2016)
Evan Maclachlan ... first assistant camera: "a" camera (uncredited) (1 episode, 2016)
Bryce Marshall ... second assistant camera (uncredited) (1 episode, 2016)
D.J. Phillips ... loader (uncredited) (1 episode, 2016)
Karl Schmidt ... phantom operator (uncredited) (1 episode, 2016)
Rob Skuse ... rigging grip (uncredited) (1 episode, 2016)
Eric van der Vynckt ... digital utility: second unit (uncredited) (1 episode, 2016)
Joe Waistell ... additional first assistant camera (uncredited) (1 episode, 2016)
Zander White ... loader: second unit (uncredited) (1 episode, 2016)
Steven Brett Whittaker ... video tape operator (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Casting Department 

Andrew Hadzopoulos ... casting associate (4 episodes, 2016)
Rikki Hegwood ... extras casting coordinator (4 episodes, 2016)
Jason L. Wood ... Casting Consultant: A+E Studios (4 episodes, 2016)
Moonyeenn Lee ... casting: South Africa (1 episode, 2016)
Craig Swanepoel ... extras casting director (1 episode, 2016)
Elizabeth Brown ... casting assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Theresa Hernandez ... casting assistant (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Costume and Wardrobe Department 

Heidi Bannon ... costumer (4 episodes, 2016)
Sandra Bojin-Sedlik ... costumer (4 episodes, 2016)
Jade Brandt ... additional seamstress (4 episodes, 2016)
Marilyn Brum ... seamstress (4 episodes, 2016)
Shareen Chehade ... set costumer (4 episodes, 2016)
Meghan Cornay ... costumer: fitter (4 episodes, 2016)
Clara Diaz ... set seamstress (4 episodes, 2016)
Sharon Fauvel ... head ager/dyer (4 episodes, 2016)
Catharine Fletcher Incaprera ... set costume supervisor (4 episodes, 2016)
Cathy Grabowski ... ager/dyer / costumer (4 episodes, 2016)
Michelle M. Hebert ... costumer (4 episodes, 2016)
Brittany Lathan ... set costumer (4 episodes, 2016)
Leigha K. Lindsay ... costume coordinator (4 episodes, 2016)
Kevin Mayes ... head tailor (4 episodes, 2016)
Meagan McLaughlin ... costume supervisor / costumer supervisor: United States (4 episodes, 2016)
David Moyer ... additional tailor (4 episodes, 2016)
Douglas J. Stewart ... textile artist (4 episodes, 2016)
Kazli Sullivan ... seamstress (4 episodes, 2016)
Britany Viguerie ... costumer (4 episodes, 2016)
Emma Villere ... costumer (4 episodes, 2016)
Jen Wasson ... key costumer (4 episodes, 2016)
Taylor Wilcox ... costume assistant (4 episodes, 2016)
Tamsyn Lee Wilson ... ager & dyer (4 episodes, 2016)
Kayla Berry ... ager/dyer / set costumer (3 episodes, 2016)
Ian Churchill ... ager/dyer (3 episodes, 2016)
Megan Coates ... assistant costume designer (3 episodes, 2016)
Caroline Horton ... set costumer (3 episodes, 2016)
Ellen Ryba ... costumer: los angeles crew (3 episodes, 2016)
Amy Darden Amos ... seamstress (2 episodes, 2016)
Timothy Pickles ... advisor: military costumes (2 episodes, 2016)
Kyle Prowse ... set costumer (2 episodes, 2016)
Maura 'Maude' Cusick ... costumer (1 episode, 2016)
Hetta Burger ... assistant costume designer (1 episode, 2016)
Karen Clark ... seamstress (1 episode, 2016)
Michelle Etzebeth ... set costumer (1 episode, 2016)
Lindsey Eyre ... costume buyer (1 episode, 2016)
Gillian Florence ... costume supervisor (1 episode, 2016)
Natasha Romanow ... costumer (1 episode, 2016)
Larry V. Steele ... wardrobe assistant (1 episode, 2016)
Inge Hough ... key costumer (uncredited) (1 episode, 2016)
Hilary Niederer ... costume buyer (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Editorial Department 

Albert Andrade ... post-production coordinator (4 episodes, 2016)
Jill Bogdanowicz ... senior colorist (4 episodes, 2016)
Joseph Krembuszewski ... on-line editor (4 episodes, 2016)
Gabriele McIntyre ... dailies technician (4 episodes, 2016)
Eric Patton ... post production supervisor (4 episodes, 2016)
Mitch Paulson ... supervising digital colorist (4 episodes, 2016)
Scott Salamon ... dailies producer (4 episodes, 2016)
Connor Weber ... post-production assistant (4 episodes, 2016)
Victoria Grimsley ... assistant editor (2 episodes, 2016)
Susana Benaim ... assistant editor (1 episode, 2016)
Joe Krenzer ... dailies technician (1 episode, 2016)
Aric Lewis ... assistant editor (1 episode, 2016)
Firoza Rahim ... dailies supervisor / dailies supervisor:dailies (1 episode, 2016)
Agustin Rexach ... assistant editor (1 episode, 2016)
Mike Boord ... assistant editor (uncredited) (1 episode, 2016)
Shawn Broes ... assistant editor (uncredited) (1 episode, 2016)
Oliver Farkas ... colorist: dailies (uncredited) (1 episode, 2016)
Kaylee Karlik ... assistant editor (uncredited) (1 episode, 2016)
Ken Lebre ... supervising dailies producer (uncredited) (1 episode, 2016)
Christopher McDonald ... dailies operator: additional photography (uncredited) (1 episode, 2016)
Jacques McDonald ... dailies producer (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Location Management 

Johnny Calloway ... location assistant / assistant location manager (4 episodes, 2016)
Batou Chandler ... location manager (4 episodes, 2016)
James Hayward ... location scout (4 episodes, 2016)
Brandon Perry ... location assistant (4 episodes, 2016)
Ted Voorhies ... location assistant (4 episodes, 2016)
Beau Bebeau ... location assistant (3 episodes, 2016)
Joe Stange ... location assistant (3 episodes, 2016)
Kristin Peterman ... locations office coordinator (2 episodes, 2016)
Neville Botha ... location manager (1 episode, 2016)
Jean Roux ... location manager (1 episode, 2016)

Series Music Department 

Red Bennett ... scoring assistant / synth programming (4 episodes, 2016)
Ben Caucci ... additional music programming / musician: African percussion (4 episodes, 2016)
Rebecca Dale ... orchestral conductor (4 episodes, 2016)
Peter Gregson ... musician: solo electric and acoustic cello (4 episodes, 2016)
James T. Hill ... music scoring mixer (4 episodes, 2016)
Frankie Pine ... music consultant (4 episodes, 2016)
Hilary Skewes ... musician contractor (4 episodes, 2016)
John Ashton Thomas ... orchestrator (4 episodes, 2016)
Peter Cobbin ... score recorded by (3 episodes, 2016)
Alexis Grapsas ... composer: additional music (3 episodes, 2016)
Geoff Lawson ... assistant orchestrator (3 episodes, 2016)
Matt Shelton ... music editor (3 episodes, 2016)
Peter Bateman ... composer: additional music (2 episodes, 2016)
T.J. Lindgren ... additional music programming / electric cello (2 episodes, 2016)
George Acogny ... music supervisor (1 episode, 2016)
Rupert Coulson ... score engineer (1 episode, 2016)
Jared Gutstadt ... end credits (1 episode, 2016)
Jason La Rocca ... music scoring mixer (1 episode, 2016)
Tommy Laurence ... orchestrator (1 episode, 2016)
Helena Lea ... music editor (1 episode, 2016)
Ahmir-Khalib Thompson ... executive music producer (1 episode, 2016)
Richard Harwood ... musician: principal cello (uncredited) / musician: solo cello (uncredited) (3 episodes, 2016)
Cheryl Kim ... violin coach: Forest Whitaker (uncredited) (1 episode, 2016)
Phil McGowan ... additional score mixer (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Transportation Department 

Ernest Rydberg ... insert car driver (1 episode, 2016)

Series Other crew 

Rhea Aldridge ... production assistant (4 episodes, 2016)
Aaron Askew ... second assistant accountant (4 episodes, 2016)
Alex Lee Bonner ... production assistant (4 episodes, 2016)
Morey Butler ... armorer (4 episodes, 2016)
Bryan W. Carpenter ... key armorer (4 episodes, 2016)
Joshua Dausch ... assistant to forest whitaker / assistant to laurence fishburne / cast assistant: Anna Paquin / cast assistant: Jonathan Rhys Meyers (4 episodes, 2016)
Sam Day ... first assistant accountant (4 episodes, 2016)
Michael Ewing ... assistant to mr. wolper (4 episodes, 2016)
Mary Kate Fernandez ... second assistant accountant (4 episodes, 2016)
Stacy Fortenberry ... apoc (4 episodes, 2016)
Samuel Foster ... base camp production assistant (4 episodes, 2016)
Kristin Garlington ... additional payroll accountant / payroll accountant: additional photography (4 episodes, 2016)
Scott Goldie ... production secretary (4 episodes, 2016)
Alexander B. Hill ... script supervisor: second unit (4 episodes, 2016)
Ali D. Hopson ... production assistant (4 episodes, 2016)
Sam Horton ... production coordinator / production coordinator: United States (4 episodes, 2016)
Lisa H. Jackson ... second assistant accountant (4 episodes, 2016)
Liz Landers ... key craft service (4 episodes, 2016)
Rebecca Llorella ... accounting clerk (4 episodes, 2016)
Allison A. Millican ... Travel Coordinator / travel coordinator (4 episodes, 2016)
Karen Milliken ... animal trainer (4 episodes, 2016)
Anthony Pelot ... production assistant (4 episodes, 2016)
Mandy Poche ... stand-in (4 episodes, 2016)
Kevin Pratt ... production assistant (4 episodes, 2016)
Howard Samuelsohn ... dialect coach (4 episodes, 2016)
Melinda Stokes ... production accountant (4 episodes, 2016)
Kelly M. Stone ... first assistant accountant (4 episodes, 2016)
Rick S. Sulier ... production accountant (4 episodes, 2016)
Sam Sullivan ... script supervisor (4 episodes, 2016)
Jared Swidzinski ... key set production assistant (4 episodes, 2016)
Jonathan Wester ... cast assistant (4 episodes, 2016)
Alexander B. Williams ... key craft service (4 episodes, 2016)
Nicole Williams ... assistant: Producers / assistant to the producers (4 episodes, 2016)
Orneatha Wright ... payroll clerk (4 episodes, 2016)
Christian Brown ... 2nd payroll accountant / second payroll accountant (3 episodes, 2016)
Michael Grigsby ... production accountant (3 episodes, 2016)
Michael Campbell ... stand-in (2 episodes, 2016)
Michael Chaney ... assistant armorer (2 episodes, 2016)
Kenny Evans ... assistant: armorer (2 episodes, 2016)
Randy Gaewsky ... crafts services assistant (2 episodes, 2016)
Todd Greenlee ... production assistant (2 episodes, 2016)
Tracy B. Mann ... stand-in (2 episodes, 2016)
Taylor Newman ... set production assistant (2 episodes, 2016)
Christina Porter ... assistant to mario van peebles / assistant to thomas carter (2 episodes, 2016)
Rodney Saulsberry ... adr/voice talent (2 episodes, 2016)
Daniel Seth ... Creative Aide to Mr. Whitaker / creative aide: Mr. Whitaker (2 episodes, 2016)
Lisa Ann Smith ... stand-in (2 episodes, 2016)
Josh Stephenson ... production assistant: reshoots (2 episodes, 2016)
Jandre Terblanche ... marine crew (2 episodes, 2016)
M. Jearl Vinot ... production assistant: additional (2 episodes, 2016)
Stephen Daniel Wayne ... set production assistant: reshoots (2 episodes, 2016)
Tara Zulu ... set pa (2 episodes, 2016)
Monica Bailey ... assistant to Mr. Noyce (1 episode, 2016)
Brendon Bennett ... marine crew / safety diver (1 episode, 2016)
Eddie Budd ... production assistant (1 episode, 2016)
David Bush ... script supervisor (1 episode, 2016)
Nicole Garcea ... script supervisor (1 episode, 2016)
Aqeel Isaacs ... production secretary (1 episode, 2016)
André Jaques ... marine skipper (1 episode, 2016)
Kyle Danny Jenni ... assistant production coordinator (1 episode, 2016)
Sarah King ... stand in/ ms. mcguinness (1 episode, 2016)
Daniel Kleinpeter ... additional set production assistant (1 episode, 2016)
Brent Kriel ... Marine crew (1 episode, 2016)
Carl Lawson ... production coordinator: second unit (1 episode, 2016)
Derrick Lee ... stand-in (1 episode, 2016)
Valerie Legrain-Doussau ... legal affairs (1 episode, 2016)
Jason Martin ... marine coordinator (1 episode, 2016)
Thato Mogoje ... travel & housing coordinator (1 episode, 2016)
Elelwani Netshifhire ... script supervisor: 2nd unit (1 episode, 2016)
Tim Sigur ... Assistant to the Director / director's assistant (1 episode, 2016)
Craig Swanepoel ... extras casting and coordination (1 episode, 2016)
Tre Tureaud ... stand-in (1 episode, 2016)
Millisia White ... choreographer (1 episode, 2016)
James C. Williamson ... marketing content producer (1 episode, 2016)
Faa Brimmo ... adr voice actor (uncredited) (1 episode, 2016)
Christopher Terrell Brown ... stand-in: Chicken George (uncredited) (1 episode, 2016)
Omar Diop ... voice (uncredited) (1 episode, 2016)
Newton James Hippolyte Jr. ... stand-in: Samson (uncredited) (1 episode, 2016)
Jeffrey M. Lawhorn ... production legal: Cowan DeBaets Abrahams & Sheppard, LLP (uncredited) (1 episode, 2016)
Nathan St Pierre ... accounts clerk (uncredited) (1 episode, 2016)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed