Edit
The Worst Witch (TV Series 2017– ) Poster

(2017– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Dirk Campbell ... (17 episodes, 2017-2020)
Dermot Boyd ... (8 episodes, 2018-2019)
Lindy Heymann ... (7 episodes, 2017-2020)
Delyth Thomas ... (5 episodes, 2018)
Brian Grant ... (4 episodes, 2017)
Reza Moradi ... (4 episodes, 2019)
Sallie Aprahamian ... (3 episodes, 2017)

Series Writing Credits  

Jill Murphy ... (44 episodes, 2017-2020)
Neil Jones ... (26 episodes, 2017-2020)
Emma Reeves ... (13 episodes, 2017)
Claire Miller ... (5 episodes, 2018-2020)
Paul Gerstenberger ... (4 episodes, 2019-2020)
Maxine Alderton ... (3 episodes, 2017-2018)
Nick Leather ... (3 episodes, 2017-2018)
Scott Payne ... (3 episodes, 2019-2020)
Matt Evans ... (2 episodes, 2017-2018)
Madeleine Brettingham ... (1 episode, 2017)
Kirsty Halton ... (1 episode, 2018)
Zoë Lister ... (1 episode, 2018)
Matt Sinclair ... (1 episode, 2018)
Diane Whitley ... (1 episode, 2018)
Sarah Courtauld ... (1 episode, 2019)
Bronagh Taggart ... (1 episode, 2019)
Julie Bower ... (1 episode, 2020)

Series Cast  

Raquel Cassidy ...  Miss Hardbroom 45 episodes, 2017-2020
Jenny Richardson ...  Ethel Hallow 44 episodes, 2017-2020
Clare Higgins ...  Miss Cackle 44 episodes, 2017-2020
Dagny Rollins ...  Felicity Foxglove 42 episodes, 2017-2020
Shauna Shim Shauna Shim ...  Miss Drill 42 episodes, 2017-2020
Bella Ramsey ...  Mildred Hubble 40 episodes, 2017-2020
Tamara Smart ...  Enid Nightshade 39 episodes, 2017-2020
Wendy Craig ...  Miss Bat 34 episodes, 2017-2019
Philip Martin Brown ...  Mr. Rowan Webb / ... 33 episodes, 2017-2019
Megan Hughes ...  Maud Spellbody 31 episodes, 2018-2020
Ynez Williams ...  Beatrice Bunch 31 episodes, 2018-2020
Trixie Hyde Trixie Hyde ...  Sybil Hallow 31 episodes, 2018-2020
Kitty Slack Kitty Slack ...  Clarice Twigg 31 episodes, 2018-2020
Nicola Stephenson Nicola Stephenson ...  Julie Hubble 22 episodes, 2017-2019
Zita Sattar ...  Miss Tapioca 20 episodes, 2017-2020
Miriam Petche ...  Esmerelda Hallow 17 episodes, 2017-2018
Annette Hannah ...  Mabel Tapioca 17 episodes, 2019-2020
Meibh Campbell ...  Maud Spellbody 13 episodes, 2017
Tallulah Milligan ...  Drusilla Paddock 13 episodes, 2017
Kacey Ainsworth Kacey Ainsworth ...  Miss Gullet 12 episodes, 2017
Luciana Akpobaro ...  Azura Moon 11 episodes, 2019-2020
Mina Anwar ...  Miss Mould 10 episodes, 2018
Kelsey Calladine-Smith Kelsey Calladine-Smith ...  Indigo Moon 9 episodes, 2019-2020
Lamissah La-Shontae ...  Cackles Academy Pupil / ... 9 episodes, 2019-2020
Nicholas Jones ...  Great Wizard 8 episodes, 2017-2019
Lydia Page Lydia Page ...  Mildred Hubble 5 episodes, 2020
Emma Handy ...  Mrs. Hallow 5 episodes, 2017-2018
Saoirse Addison ...  Izzy Jones 4 episodes, 2020
Martin Locks Martin Locks ...  Sid 3 episodes, 2018
Anita Dobson ...  Mirabelle Hubble 3 episodes, 2018-2019
Amanda Holden ...  Miss Pentangle 2 episodes, 2017-2018
Holly Quin-Ankrah Holly Quin-Ankrah ...  Mrs. Nightshade / ... 2 episodes, 2017-2019
Jonathon Ojinnake ...  Mr. Nightshade 2 episodes, 2017
Justin Fletcher ...  Arthur Sleep / ... 2 episodes, 2019
Billie Boullet Billie Boullet ...  Fenella Feverfew 2 episodes, 2020
Amelia Baldock Amelia Baldock ...  Joy 1 episode, 2019
Clare Gower Clare Gower ...  Young Ada 1 episode, 2017
Moya Brady Moya Brady ...  Great Great Great Granny Hallow 1 episode, 2018
Rowan Martin Rowan Martin ...  Baby Maud 1 episode, 2018
Orla Cottingham Orla Cottingham ...  Joyful Joy 1 episode, 2019
Sarah Gower Sarah Gower ...  Young Agatha 1 episode, 2017
Sylvie Gatrill Sylvie Gatrill ...  Great Great Great Great Granny Hallow 1 episode, 2018
Emmanuel Ighodaro ...  Einstein 1 episode, 2018
Rachel Bell ...  Old Mildred 1 episode, 2017
Max True ...  Zac 1 episode, 2017
Gillian Waugh ...  Mrs. Cackle 1 episode, 2017
Mags Gannon Mags Gannon ...  Great Great Great Great Great Granny Hallow 1 episode, 2018
Rosie Johnson Rosie Johnson ...  Young Mildred 1 episode, 2019
Lola Ogunyemi Lola Ogunyemi ...  Ivy 1 episode, 2019
Kitty Martin ...  Miss Darkside 1 episode, 2017
Julian Kay Julian Kay ...  Cyril 1 episode, 2018
Eve Midgley Eve Midgley ...  Young Narcissus 1 episode, 2019
Philippa Howell Philippa Howell ...  Frog #1 1 episode, 2018
Yemisi Oyinloye ...  Susie P.A. 1 episode, 2019
Shola Adewusi ...  Miss Doomstone 1 episode, 2018
Charlotte West-Oram Charlotte West-Oram ...  Frog #2 1 episode, 2018
Henry Miller ...  Mr. Spellbody 1 episode, 2017
Lynsey-Anne Moffat ...  Mrs. Spellbody 1 episode, 2017
Andonis Anthony Andonis Anthony ...  Nightwing 1 episode, 2018
Martin Lindley Martin Lindley ...  Wizard Grumple 1 episode, 2018
Milo Panni Milo Panni ...  Ollie 1 episode, 2018
Tim Wallers ...  Mr. Hallow 1 episode, 2018
Radzi Chinyanganya ...  Himself 1 episode, 2019
Isabel Clifton Isabel Clifton ...  Hetty Feather 1 episode, 2019
Richard David-Caine ...  Mr. Christopher 1 episode, 2019
Cat Henstridge Cat Henstridge ...  Herself 1 episode, 2019
Steven Kynman Steven Kynman ...  Mr. Goldman 1 episode, 2019
Stacy Liu Stacy Liu ...  May-Li Wang 1 episode, 2019
James Puddephatt James Puddephatt ...  Registrar 1 episode, 2019
Ben Shires Ben Shires ...  Himself 1 episode, 2019
Elizabeth Dormer-Phillips ...  Gertrude the Great 1 episode, 2020
Hayley Victoria Leeson Hayley Victoria Leeson ...  Cackles Teacher 1 episode, 2020

Series Produced by 

Lucy Martin ... executive producer / producer (30 episodes, 2017-2019)
Kim Crowther ... producer (18 episodes, 2018-2020)
Arne Lohmann ... executive producer (15 episodes, 2017-2019)
Nicole Keeb ... executive producer (14 episodes, 2017-2019)
Tamara Rothenberg ... executive producer (13 episodes, 2017-2018)
Brett Wilson ... line producer / producer (13 episodes, 2017)
Marcus Wilson ... executive producer (13 episodes, 2017)
Franziska Guderian ... co-producer: zdf (12 episodes, 2018-2019)
Ed Horasz ... executive producer (9 episodes, 2019)
Sue Nott ... executive producer (3 episodes, 2020)
Alison Loose ... line producer (1 episode, 2018)
Lynne Marriott ... production executive (1 episode, 2018)

Series Music by 

Mark Russell ... (34 episodes, 2017-2019)

Series Cinematography by 

Tony Coldwell ... (17 episodes, 2019-2020)
James Moss ... (15 episodes, 2018-2019)
Peter Sinclair ... (unknown episodes)

Series Film Editing by 

David Mercer ... (16 episodes, 2017-2020)
Helen Murphy ... (8 episodes, 2017-2018)
Mark Elliott ... (6 episodes, 2017-2018)
Michelle Heaney ... (4 episodes, 2019)
Phill Lees ... (4 episodes, 2019)
Fiona Brands ... (4 episodes, 2020)
James Smithers ... (1 episode, 2019)

Series Casting By 

Susan Needleman ... (10 episodes, 2018-2019)

Series Production Design by 

Katie Tuxford ... (21 episodes, 2018-2019)
Paul Spriggs ... (13 episodes, 2017)

Series Art Direction by 

Katie O'Brien ... (22 episodes, 2018-2019)
Kat Hale ... standby art director (9 episodes, 2019)
Steven Grainger ... (3 episodes, 2017)

Series Costume Design by 

Scott Langridge ... (12 episodes, 2017)
Sally Campbell ... (10 episodes, 2018-2019)

Series Makeup Department 

Kate Medland ... makeup supervisor (14 episodes, 2017-2018)
Maddie Dynevor ... makeup trainee / makeup trainee daily (13 episodes, 2018-2019)
Lisa Parkinson ... makeup designer / hair designer (13 episodes, 2018)
Joanne Tudda ... skillset make-up / makeup trainee (13 episodes, 2018)
Fiona Lavin ... hair designer / makeup designer (9 episodes, 2019)
Faye Robertson ... makeup artist (9 episodes, 2019)
Sally Crawshaw ... hair and make up assistant (8 episodes, 2017)
Lorraine Hackman ... makeup artist (8 episodes, 2019)
Louise Perkins ... makeup artist (7 episodes, 2017)
Gemma Surtees ... makeup supervisor (7 episodes, 2019)
Andrea Dowdall-Goddard ... makeup artist (5 episodes, 2019)
Donna Dean ... trainee makeup artist (1 episode, 2017)
Jessica Wilkinson ... makeup artist (1 episode, 2017)
Stephanie Lalley ... makeup artist (1 episode, 2018)
Faye Williams ... makeup supervisor (1 episode, 2018)
Sophie Battersby ... makeup artist and hairstylist dailies (1 episode, 2019)
Molly Carroll ... make-up daily (1 episode, 2019)

Series Production Management 

Emma Oxton ... Production Runner (12 episodes, 2019-2020)
Anna Clement ... unit manager: drama (2 episodes, 2018-2019)
Janet Sumner ... post-production supervisor (1 episode, 2018)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Rachael Pickles ... third assistant director (13 episodes, 2018)
Shelley Lankovits ... third assistant director (13 episodes, 2019)
Tracy Lane-Chapman ... first assistant director (7 episodes, 2017)
Amy Coop ... second assistant director (6 episodes, 2017)
Davy Hughes ... first assistant director (3 episodes, 2019)
Nick Rae ... first assistant director (1 episode, 2018)
Paul Tighe ... second assistant director (1 episode, 2018)

Series Art Department 

Alistair Brauders ... property master (22 episodes, 2018-2019)
Mia Idiens ... petty cash buyer (21 episodes, 2018-2019)
Kim Sellwood ... graphic designer (18 episodes, 2018-2019)
Warren Osborne ... storyboard artist (14 episodes, 2017-2020)
Alex Nikolaidou ... art department assistant (13 episodes, 2017)
Joanna O'Riordan ... stand-by art director / Stand-by Art Director / standby art director (13 episodes, 2018)
Liam Collins ... stand-by props (12 episodes, 2017)
Daniel Elcock ... stand-by props (12 episodes, 2017)
Andrew Laybats ... supervising scenic painter (12 episodes, 2017)
Simon Lee ... stand-by props (12 episodes, 2019-2020)
Tommy Lyons Jr. ... dressing props (10 episodes, 2018-2019)
Ben Hancock ... standby props (9 episodes, 2018-2019)
Neil O'Rourke ... standby props (9 episodes, 2018-2019)
Imogen Peers ... scenic painter (9 episodes, 2019)
Harriet Ridley ... prop maker (9 episodes, 2019)
Adam Unsworth ... construction manager (9 episodes, 2019)
Glyn Bowen ... Standby props/Dressing props (8 episodes, 2018)
Craig McChesney ... carpenter (7 episodes, 2019)
Geraint L. Williams ... digital artist (1 episode, 2017)
Katie Penn ... prop maker (1 episode, 2018)

Series Sound Department 

Robin Cowap ... a.d.r. mixer / dialogue editor (17 episodes, 2019-2020)
Richard Lee ... dubbing mixer (14 episodes, 2018-2019)
Nicola Dale ... sound trainee (13 episodes, 2017)
Judi Lee-Headman ... sound recordist (13 episodes, 2017)
Mark Atkinson ... sound recordist (13 episodes, 2018)
Peter Shaw ... dialogue editor (13 episodes, 2018)
Craig Burns ... first assistant sound (12 episodes, 2017)
Catherine Duffy ... second assistant sound (12 episodes, 2017)
Dave Ratcliffe ... sound recordist (8 episodes, 2019)
Matthew Taylor ... sound trainee (4 episodes, 2017)
Sandy Buchanan ... foley recordist (4 episodes, 2019)
Mark Briscoe ... dubbing mixer (1 episode, 2018)
Dave Lynch ... boom operator (1 episode, 2018)
James Russell ... second boom operator (1 episode, 2018)

Series Special Effects by 

Wayne Bennett ... senior special effects technician / special effects technician (25 episodes, 2017-2018)
Darren Wallis ... special effects supervisor (12 episodes, 2017)
Helena Curry ... creature sculptor: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Christopher Goodman ... concept artist: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Claire Green ... mould maker: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Freya Hargreaves ... silicone technician: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Martina Hawkins ... creature effects admin: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Matthew MacMurray ... animatronics designer (2 episodes, 2017)
Rob Mayor ... creature effects designer: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Gerard Moore ... animatronic engineer assistant: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Darren Robinson ... art finisher: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Kate Walshe ... creature effects producer: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Olivia Whitaker ... mould maker: Millennium FX (2 episodes, 2017)
Laura Howard ... mold maker (1 episode, 2017)
Jade Poole ... special effects coordinator: Real SFX (1 episode, 2017)
Stephen Shelley ... sfx technician (1 episode, 2017)
Dominic Allan ... special effects technician (unknown episodes)

Series Visual Effects by 

Paul Woodward ... visual effects artist / vfx on set supervisor / vfx on-set supervisor (38 episodes, 2017-2019)
Jenna Powell ... visual effects producer: Milk Visual Effects (20 episodes, 2017-2018)
Neil Alford ... 2d supervisor / 2d lead (13 episodes, 2017)
Danny Carter ... visual effects editor / vfx editor (13 episodes, 2018)
Lorenzo Marconi ... roto prep artist (13 episodes, 2018)
Fatemeh Khoshkhou ... visual effects line producer (12 episodes, 2017)
Jason Wood ... visual effects artist / visual effects artist: bbc (12 episodes, 2018)
Vicki Juhasz ... junior compositor: milk-vfx / roto/prep: milk-vfx (11 episodes, 2017-2018)
Daniel Baddeley ... visual effects artist / visual effects artist: bbc (11 episodes, 2018)
Jordan Armitage ... visual effects artist (11 episodes, 2019)
Ben Haworth ... visual effects supervisor (11 episodes, 2019)
Heather Langford ... visual effects artist (11 episodes, 2019)
Jess Oldland ... visual effects artist (11 episodes, 2019)
Liam Rustill ... visual effects artist (11 episodes, 2019)
Stéphane Sartori ... animator (11 episodes, 2019)
Kevin Taylor ... animator (11 episodes, 2019)
Adam Trowers ... visual effects artist (11 episodes, 2019)
Jo Wilkinson ... visual effects producer (11 episodes, 2019)
Max Wood ... visual effects artist (11 episodes, 2019)
Myfanwy Harris ... senior compositor: milk-vfx (7 episodes, 2017-2018)
Tamsie Thomas ... senior compositor: milk-vfx / senior compositor: Milk VFX (7 episodes, 2017-2018)
Sonia Alexia Ioannou ... matchmove artist: Milk VFX (6 episodes, 2017)
Neil Roche ... rigging lead: Milk VFX (5 episodes, 2017)
Ceylan Hassan ... matchmove (3 episodes, 2018)
Sue Land ... visual effects supervisor: BBC / visual effects supervisor: bbc (2 episodes, 2017-2018)
Simon Cox ... visual effects artist / visual effects artist: BBC (2 episodes, 2017)
Tim Blackmore ... visual effects artist (2 episodes, 2018)
Alex Balmer ... digital compositor: milk-vfx (1 episode, 2017)
Sam Curtis ... digital compositor (1 episode, 2017)
Susana Fernández Casco ... Prep/Roto Artist: Milk-VFX (1 episode, 2017)
Keagan Harris ... roto/prep: milk-vfx (1 episode, 2017)
Luka Leskovsek ... digital compositor (1 episode, 2017)
Pete Phillips ... roto/prep: Milk VFX (1 episode, 2017)
Ziga Radulj ... compositor (1 episode, 2017)
Richard Drumm ... visual effects artist: bbc (1 episode, 2018)
Chun Hei Kwok ... visual effects artist (1 episode, 2018)
Alan O'Brien ... visual effects artist: bbc (1 episode, 2018)
Warren Osborne ... digital artist (1 episode, 2020)
Keith Barton ... technical support: Milk Visual Effects (uncredited) (13 episodes, 2017)

Series Stunts 

Gordon Seed ... stunt coordinator (5 episodes, 2019)
Jamie Edgell ... stunt coordinator (1 episode, 2019)
Lucy Fowl ... stunt performer (1 episode, 2019)
Nadia Hansell ... stunt performer (1 episode, 2019)
Ellie Keighley ... stunt performer (1 episode, 2019)
Tina Maskell ... stunt coordinator (1 episode, 2019)
Andy Merchant ... stunt coordinator (1 episode, 2019)

Series Camera and Electrical Department 

Tim Pollard ... camera operator: "b" camera / B Camera operator / B camera operator / b camera operator (42 episodes, 2017-2020)
Matt Squire ... still photographer (27 episodes, 2017-2019)
Borja Berrosteguieta ... first assistant camera: "a" camera / first assistant camera: "b" camera, dailies (26 episodes, 2017-2018)
Chris Wilkinson ... drone pilot (26 episodes, 2017-2018)
Richard Bevan ... additional camera operator: dailies / b camera operator (15 episodes, 2017-2019)
Anthony Hennings ... electrician (13 episodes, 2017)
Guillermo Cheer ... second assistant camera / clapper loader (13 episodes, 2018)
Ian Ogden ... grip (13 episodes, 2018)
Adam Sheldon ... camera trainee (13 episodes, 2018)
Kerry Arthur ... first assistant camera: a camera (12 episodes, 2017)
Gwyn Hemmings ... second assistant camera: b camera (12 episodes, 2017)
Danny Mendieta ... first assistant camera "b" camera (12 episodes, 2017)
Jasmine Orrey ... camera trainee: a camera (12 episodes, 2017)
Ben Taylor ... second assistant camera: a camera (12 episodes, 2017)
Chris Pollitt ... focus puller "a" camera (12 episodes, 2019-2020)
Joshua Wilson ... grip trainee (11 episodes, 2018)
Daniel Edwards ... camera operator/steadicam (8 episodes, 2019-2020)
Sean Kelly ... grip trainee (7 episodes, 2017)
Lee Wiseman ... electrician (7 episodes, 2018-2019)
Edward Coldwell ... focus puller: a camera (7 episodes, 2019)
Alex Hollowbread ... clapper loader: a camera (7 episodes, 2019)
Adam Murphy ... electrician (6 episodes, 2019)
Andrew Binns ... second assistant camera: Germany Unit (5 episodes, 2019)
Dave Fowler ... lighting gaffer (5 episodes, 2019)
Steven Aitchison ... second assistant camera: dailies (4 episodes, 2017)
Ethan Glanfield ... clapper loader 'a' camera dailies (4 episodes, 2018)
Ilaria Fulvio ... focus puller: a camera - dailies (4 episodes, 2019)
Ben Lowe ... grip (4 episodes, 2019)
Matthew French ... second assistant camera: b camera, second unit (3 episodes, 2017)
Carl Noble ... camera trainee: dailies (3 episodes, 2017)
Sim Bala ... focus puller: b camera (3 episodes, 2019)
Ben Goodall ... second assistant camera (3 episodes, 2019)
Steve Marles ... focus puller: b camera (3 episodes, 2019)
Anthony Burtwistle ... Camera Trainee: dailies (2 episodes, 2017-2018)
Izzy Brittle ... camera trainee: dailies (2 episodes, 2017)
Joe Bullen ... b camera operator / steadicam operator (2 episodes, 2017)
Josh Tilley ... second assistant camera: vfx unit (2 episodes, 2019)
Tom Crowe ... grip trainee (1 episode, 2017)
James France ... drone assistant (1 episode, 2017)
James Markwick ... aerial camerman (1 episode, 2017)
Alex Veitch ... camera operator: "b" camera - dailies (1 episode, 2017)
Glenn Carvath ... best boy (1 episode, 2018)
James Moss ... director of photography (1 episode, 2018)
Michael Price ... electrician (1 episode, 2018)
Mike Richardson ... focus puller (1 episode, 2018)
Mark Stanley ... lighting gaffer (1 episode, 2018)
Josh Wilson ... assistant grip (1 episode, 2018)
Samuel Grant ... first assistant camera: dailies (1 episode, 2019)
Mitchell Payne ... clapper loader b cam (1 episode, 2019)

Series Animation Department 

Kim Sellwood ... graphic designer (12 episodes, 2018)
James Berkley ... animator (8 episodes, 2017-2018)
Alex Watson ... animator (6 episodes, 2019)
Chris Hutchison ... animator (1 episode, 2017)
Amelie Talarmain ... animator (1 episode, 2017)
Ceylan Hassan ... animator (1 episode, 2018)

Series Casting Department 

Marta Noguera ... casting assistant (22 episodes, 2018-2019)
Finnian Tweed ... casting assistant (12 episodes, 2017)

Series Costume and Wardrobe Department 

Ruth Phelan ... costume assistant (13 episodes, 2017-2018)
Sophie Barnett ... costume trainee (13 episodes, 2018)
Sally Campbell ... costume supervisor (12 episodes, 2017)
Julia Joyes ... costume assistant (10 episodes, 2018-2019)
Kay McIntosh ... costume supervisor (10 episodes, 2018-2019)
Dennis Bach Jensen ... costume trainee (9 episodes, 2019)
Rosie Lorenz ... costume assistant (9 episodes, 2019)
Nell Rogers ... costume trainee (8 episodes, 2019-2020)

Series Editorial Department 

James Smithers ... assistant editor (25 episodes, 2019-2020)
Dana Bruce ... post-production coordinator / Post Production Supervisor (21 episodes, 2018-2019)
Robert Douglas-Reeves ... on-line editor (1 episode, 2018)
Jamie Parry ... colorist (1 episode, 2018)
Mark Swailes ... assistant editor (1 episode, 2018)

Series Location Management 

Lorena Bramall ... location assistant (13 episodes, 2018)
Mackenzie Crossland ... assistant location manager (5 episodes, 2019)
Matt Green ... location manager (5 episodes, 2019)
Jayne Slater ... Location Marshal: dailies (3 episodes, 2019)
Ian Macdonald ... location unit manager (1 episode, 2018)
Ian Vasey ... location manager (1 episode, 2018)
Jack Barrie ... location assistant (1 episode, 2020)

Series Music Department 

Mark Russell ... composer: theme music (12 episodes, 2017)
Christopher Gutch ... composer agent (11 episodes, 2017)
Tim Morrish ... composer: additional music (11 episodes, 2017)

Series Script and Continuity Department 

Jonathan Wolfman ... script executive (13 episodes, 2018)
Donna Metcalfe ... script editor (5 episodes, 2017-2018)
Koreen Hollings ... script supervisor (4 episodes, 2017)
Mandy Mason ... script supervisor (1 episode, 2018)

Series Other crew 

Jill Milne ... post production scripts (26 episodes, 2018-2019)
Cindy Morris ... animal supplier / animal master (17 episodes, 2018-2019)
Helen Bingham ... production accountant (13 episodes, 2017)
Lucy Crossley ... production secretary (13 episodes, 2017)
Sophie Agnew ... assistant accountant (13 episodes, 2018)
Ella Brookes ... production coordinator (13 episodes, 2018)
Jen Burrows ... production secretary (13 episodes, 2018)
Will Marwood ... post-production accountant (13 episodes, 2018)
Paul McDonnell ... title designer (13 episodes, 2018)
Hannah Noonan ... production runner (13 episodes, 2018)
Elle Crow ... production runner (13 episodes, 2019)
Emily Prieditis ... floor runner (12 episodes, 2017)
Charlotte Evans ... Assistant Accountant (12 episodes, 2019-2020)
Georgina Morelle ... cast chaperone (10 episodes, 2018)
Ronak Singh ... floor runner (9 episodes, 2017)
Ilaria Ardu ... cashier (9 episodes, 2019)
Janis McMorrine ... production accountant (9 episodes, 2019)
Adam Moorcroft ... production secretary (9 episodes, 2019)
Rebecca Sowah ... assistant production accountant (9 episodes, 2019)
Anna Szygowska ... production secretary (9 episodes, 2019)
Anita Cording ... unit medic (8 episodes, 2017)
Ashley Scott ... production coordinator (8 episodes, 2019)
Leah Blackaby ... production secretary (7 episodes, 2019-2020)
Keely Milovsorov ... production secretary (6 episodes, 2019)
Emma Conroy ... floor runner (4 episodes, 2019)
Zarah Lee ... floor runner (4 episodes, 2019)
Kristian Turnbull ... floor runner (3 episodes, 2017)
Mark Gofton ... set medic (3 episodes, 2018)
Emma Conroy ... floor runner (2 episodes, 2018)
Kevin Smith ... animal wrangler (2 episodes, 2019)
Dana Bruce ... post-production coordinator (1 episode, 2018)
Erin Elston ... chaperone / tutor (1 episode, 2018)
Sophie Jackson ... assistant production accountant (1 episode, 2018)
Neil Jones ... story consultant (1 episode, 2018)
Theresa Mckay-Roberts ... production accountant (1 episode, 2018)
Lyndsay Nash ... cashier (1 episode, 2018)
Eleanor Slater ... production runner (1 episode, 2018)
Imogen Webster ... floor runner (1 episode, 2018)
Lucy Woods ... floor runner (1 episode, 2018)
Louise Bromilow ... production coordinator (1 episode, 2020)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed